سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا

نبض شاه تور
شاه تور،شاهتور، نبض شاه تور، جامعه، اسلام،قدر، فوتبال،شرق اصفهان، عکس،ورزش،آرایش،آشپزی،دختر،پسر،عشق،عاشقی،دخترونه،پسرونه،خنده ،جک،سلامتی،روانشناسی،جعفری،فرهاد، آپلودعکس،فتوا،آخوند،عرفان،اسلام،شیطان، جن،همسرداری،مسائل جنسی،سکس مفید،چیستان،زندگی نامه ی ائمه،قرن،ادبیات،سینما،هنرپیشه،اخبار،ترفند،اعتیاد،مطالب جالب،خاطرات،مقام رهبری،شهیدان شاه تور

امروزه با شیوع چاقی های مفرط استفاده از اعمال جراحی کاهش وزن به عنوان راه حلی که به این بیماران کمک می نماید مطرح می باشد. ولی نکته اساسی آن است که این روش ها جایگزین شیوه تغذیه درست و نیز تغییرات رفتاری برای ادامه کاهش وزن نمی باشد.


جراحی

اتفاقا تغییرات رژیم غذایی و نیز رفتاری قبل از عمل جراحی برای تثبیت و نیز کاهش عوارض پس از عمل، ضرورتی انکارناپذیر می باشد.

بسیاری از افراد چاقی که نیازمند استفاده از جراحی کاهش وزن گشته اند، تمایل دارند در مورد عوارض احتمالی جراحی کاهش وزن اطلاعات بیشتری را کسب نمایند. پیش از این در مورد انواع جراحی های کاهش وزن و سوالات رایج جراحی کاهش وزن مطالبی را ارائه نموده ایم. در این مقاله سعی می کنیم به طور خلاصه عوارض مرسومی که بعد از جراحی کاهش وزن مشاهده می شوند را به صورت سه سوال مجزا توضیح دهیم.

 

خطرات رایج کوتاه مدت پس از جراحی کاهش وزن کدامند؟

* استفراغ؛ ممکن است در اثر پُرخوری و سریع خوردن و عدم جویدن کافی ایجاد شود. بیمارانی که از چاقی رنج می برند به ویژه چاق های مفرط معمولا عادت به خوردن وعده های حجیم غذایی و با سرعت دارند که پس از جراحی به دلیل حجم کم معده دچار مشکل استفراغ می گردند.

* یبوست؛ یبوست یک عارضه ی رایج است. مصرف روغن های مایع و دیگر مایعات مسهل ممکن است مفید واقع شوند. مواد پُر فیبر مانند متاموسیل و پسیلیوم می توانند موجب انسداد گردند و باید از مصرف بدون نظر پزشک آن ها اجتناب نمود.

* کمبودهای غذایی؛ ممکن است پس از جراحی کاهش وزن یک سری کمبود های غذایی مانند: آنمی، پوکی استخوان و بیماری های متابولیک استخوان توسعه یابند؛ که با مصرف مواد مغذی و مکمل های غذایی تحت نظر متخصص تغذیه می توان از این عوارض پیشگیری نمود.

* عفونت؛ مانند هر عمل جراحی دیگری ممکن است عفونت تا 3 هفته پس از جراحی کاهش وزن توسعه پیدا کند. این عارضه اغلب با مصرف آنتی بیوتیک ها درمان می شود، ولی برخی مواقع حتی برای برطرف نمودن آن به یک عمل جراحی متعاقب دیگر نیز نیاز می شود.

ایجاد لخته های خونی در ریه ها که تحت عنوان آمبولی ریوی نامیده می شود. شیوع این عارضه در کمتر از یک درصد موارد است که جزو رایج ترین علل مرگ

پس از جراحی کاهش وزن می باشند

عوارض طولانی مدت جراحی های کاهش وزن کدام اند؟

* فتق

* سنگ کیسه ی صفرا

* ایجاد  زخم ها

* پرولاپس معده (پایین افتادن معده)

* جراحت های وخیم ناشی از کیسه ی معدی جدید

* پوست های اضافه ای که ممکن است برای برطرف نمودن آن ها نیاز به یک عمل جراحی دیگر باشد.

* دهیدراته شدن بدن و کم آبی

* کاهش مو

* سنگ های کلیوی

* افت قند خون یا هایپوگلایسمی

مانند هر عمل جراحی دیگری ممکن است عفونت تا 3 هفته پس از جراحی

کاهش وزن توسعه پیدا کند. این عارضه اغلب با مصرف آنتی بیوتیک ها

درمان می شود، ولی برخی مواقع حتی برای برطرف نمودن آن به یک

عمل جراحی متعاقب دیگر نیز نیاز می شود

عوارض نادر ولی خطرناک ناشی از عمل های جراحی کاهش وزن که باید پس از عمل بدان توجه داشته باشید، کدام اند؟

* خون در مدفوع یا مدفوع سیاه رنگ

* ایجاد نشت و منفذ در ارتباطات جدیدی که توسط جراحی کاهش وزن ایجاد شده اند. این عارضه معمولا در طی 5 روز پس از جراحی کاهش وزن ایجاد می شود.

* ایجاد لخته های خونی در ریه ها که تحت عنوان آمبولی ریوی نامیده می شود. شیوع این عارضه در کمتر از یک درصد موارد است که جزو رایج ترین علل مرگ پس از جراحی کاهش وزن می باشند. می توان با استفاده از داروهای رقیق کننده ی خون و افزایش فعالیت بدنی از ایجاد لخته های خونی پیشگیری نمود.

* لخته های خونی در ساق پا که این حالت بیشتر در سیاهرگ های عمقی ساق پا حادث می شود و تحت عنوان DVT یا  ترومبوز وریدی عمیق نامیده می شوند.
نوشته شده در تاریخ شنبه 90/2/3 توسط فرهاد به یاد«حسام»

لنزهای رنگی غیراستاندارد مضرند


لنزهای رنگی غیر استاندارد باعث بروز زخم قرنیه و عفونت و قرمزی چشم می شوند. لذا همیشه از جاهای معتبر خریداری و تحت نظر پزشک از آنها استفاده کنید.


احمد عامری ، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:

«استفاده از لنزهای رنگی بدون تایید چشم پزشک ، موجب زخم قرنیه و بیماری های چشمی می شود.

در حال حاضر در بسیاری از آرایشگاه ها از لنزهای رنگی استفاده می شود که این کار می تواند میکروب ها را از طریق لنز به فرد دیگری منتقل کند و بیماری های چشمی را به دنبال داشته باشد.

گذاشتن لنز در چشم

هر چشمی، شرایط لنز گذاری را ندارد و چشم پزشک باید صلاحیت چشم فرد را برای لنز گذاری بررسی کند که در صورت تایید،‌ فرد می تواند از لنزهای زیبایی استفاده نماید.

مهم ترین عارضه ی استفاده از لنزهای رنگی، ایجاد زخم قرنیه چشم است. در بیشتر موارد هم بهداشتی نبودن محیط نگهداری، آگاهی نداشتن از روش های استفاده و آماده نبودن چشم برای لنزگذاری، موجب بروز عفونت های حاد چشمی می شود.

افراد به هنگام بیرون آوردن لنز باید بلافاصله آن را با سرم های مخصوص شستشو دهند. برای شستشوی لنز و همچنین گذاشتن آن در چشم، باید ابتدا دست ها را با آب و صابون شست. برای این کار ناخن ها نباید بلند باشند، زیرا باعث خراشیدگی سطح لنز می شوند که قابل مشاهده نبوده و موجب تجمع میکروب در آن می شود.

برای شستشوی لنز ، باید آن را در کف دست قرار داد و روی آن سرم و یا محلول مخصوص شستشو ریخت و با انگشت به آرامی مالید تا آلودگی های لنز برطرف شود.

افراد در هنگام خرید لنزهای رنگی، باید به تاییدیه وزارت بهداشت توجه داشته باشند و از خرید مارک های متفرقه و غیر استاندارد خودداری کنند.»

 

لنزهای رنگی را از آرایشگران نخرید

دکتر محمدرضا مشکوه، متخصص چشم و فلوشیپ قرنیه تاکید کرد:

«کسانی که علاقه‌مند به استفاده از لنز به جای عینک هستند بهتر است بیرون از منزل از لنز و در منزل از عینک استفاده کنند.

استفاده از لنز بهتر است برای سنین زیر 18 سال تجویز نشود، چون در سنین پایین به علت عدم رعایت بهداشت، عوارض جبران ناپذیری دارد.

بهتر است افراد در هوای آلوده، گرد و غبار، محیط‌های بسته و خشک کمتر از لنز استفاده کنند.

به افراد توصیه می‌شود که هنگام خواب حتما لنز را از چشم خود خارج کنند، چون احتمال درآمدن آن هنگام خواب وجود دارد و یا ممکن است به چشم آسیب برساند.

افرد باید در حمام و استخر نیز لنز را بیرون آورند، چون ممکن است از چشم خارج شود و از آنجایی که بی‌رنگ است، گم شود.

چنانچه لنز به طور ناگهانی از چشم خارج شود و روی زمین بیفتد، جهت استفاده مجدد باید آن را ضدعفونی کرد و سپس آن را داخل چشم قرار داد

بیماران باید لنزها را در هنگام شب در داخل محلول‌های ضدعفونی کننده قرار دهند تا بعد از چهار تا پنج ساعت به خوبی ضدعفونی شود و در هنگام صبح پس از خارج کردن از محلول، با سرم فیزیولوژی بشویند و سپس داخل چشم قرار دهند.

ظرف نگهداری لنز باید هر دو ماه یک بار تعویض شود، چون جرم می گیرد و چنانچه لنز فقط در سرم نگهداری شود، به علت آمیب ممکن است زخم قرنیه از نوع زخم آمیبی ایجاد شود و آسیب های جدی به چشم وارد کند.

انواع لنزها باید حتما تحت نظر چشم پزشک استفاده شوند. افراد نباید لنزهای رنگی را از آرایشگران خریداری یا تهیه کنند، چون برخی از این لنزها قبلا در چشم افراد دیگری قرار گرفته اند که کاملا غیربهداشتی است.»

 

عفونت‌های چشمی نتیجه استفاده مشترک از لنزهای رنگی

لنزهای رنگی چشم

افسانه هراتی‌زاده کارشناس بینایی‌سنجی گفت:

«گاهی اوقات مشاهده می‌شود بعد از استفاده ی یک نفر از لنز رنگی که در برخی آرایشگاه‌ها کرایه داده می‌شود، همان لنز در اختیار فرد دیگری قرار می‌گیرد که این مساله می‌تواند باعث بروز عفونت‌های چشمی گردد.

عفونت و قرمزی چشم ، شایع‌ترین عارضه ی استفاده از لنزهای رنگی غیر استاندارد هستند.

عدم رعایت نکات بهداشتی در هنگام استفاده از لنزها می‌تواند با عوارض خطرناکی همچون انتقال انواع عفونت‌ها همراه شود.

متخصصان چشم معتقدند لنزهای رنگی ممکن است برای برخی افراد که زمینه بیماری‌های آلرژیک دارند، مضر باشند. لذا می‌بایست قبل از استفاده با متخصص چشم یا اپتومتریست مشورت کرد.

لنز رنگی باید متناسب با اندازه قرنیه چشم فرد باشد. اگر لنز کوچک تر از قرنیه چشم باشد، قرنیه را دچار کمبود اکسیژن کرده و در نتیجه ایجاد عوارض شدید می‌کند و در صورتی که بزرگ تر از قرنیه باشد، با بالا و پایین رفتن و حرکت چشم، قرنیه نازک می‌شود.

شیوع عوارض استفاده از لنزهای رنگی و مراجعات به کلینیک‌های تخصصی بینایی هنگام برگزاری مراسم های عروسی و جشن افزایش می‌یابد.»
نوشته شده در تاریخ شنبه 90/2/3 توسط فرهاد به یاد«حسام»

اول از همه ،‌به دنبال برق لب ماتی باشید که به جای نرم و ملایم بودن ، چسبنده بوده و ماندگاری بیشتری داشته باشد.

 
پاسخ بابی براون:
اول از همه ،‌به دنبال برق لب ماتی باشید که به جای نرم و ملایم بودن ، چسبنده بوده و ماندگاری بیشتری داشته باشد. این فرمولها از پلیمرهای خاصی ساخته شده اند که ماندگاری بیشتری دارند . لیر کردن نیز ماندگاری را زیاد می کند . ابتدا خط لب بکشید و با مدادی به رنگ طبیعی روی لب ها را پررنگ کنید . این کار سطح ملایمی را ایجاد می کند که از خونریزی لبها جلوگیری می کند و برق لب را ثابت تر نگه می دارد . سپس از یک برق لب روشن استفاده کنید . می توانید حتی از فرچه ی مخصوص برق لب نیز استفاده کنید یا روغن طبیعی روی انگشت دستتان نیز می تواند رنگ و ضخامت برق لب را تغییر دهد . حتی می توانید برق لبهایی بخرید که بیشتر روی لب می مانند .نوشته شده در تاریخ یکشنبه 90/1/21 توسط فرهاد به یاد«حسام»
توقف ریزش مو با مصرف این خوراکیها

 

در این میان چند راهکار کلیدی و تغذیه ای می‌تواند روند ریزش مو را کند و حتی متوقف کند.

ریزش مو کابوسی است که همه ما از آن هراس داریم. بسیاری از ما مخصوصا آقایان به نوعی با آن کنار می‌آیند و آن را به مسائلی همچون ارث و محیط پراسترس و خیلی چیزهای دیگر نسبت می‌دهند، اما شاید کمتر کسی است که بداند این روزها پزشکان با تغذیه مناسب توانسته‌اند قدم‌های بزرگی را در کاهش روند ریزش مو و حتی متوقف کردن آن بردارند.

ـ مصرف ویتامین‌های گروه B را در طول روز افزایش دهید.
در این میان کمبود ویتامین بیوتین و B6 از اهمیت زیادی برخوردار است. جگر، گوشت مرغ، زرده تخم‌مرغ و از آن مهم‌تر و ارزان‌‌تر جوانه گندم، سبوس گندم و جوانه‌ ماش از منابع غنی به شمار می‌روند. میوه‌هایی همچون توت‌فرنگی، موز، گریپ فورت و هندوانه نیز از جمله میوه‌هایی هستند که از این حیث با ارزشند.
مصرف اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 در کاهش ریزش‌مو غوغا می‌کنند. اسیدهای چرب امگا 3 که شامل اسید ایکوزا پنتانونیک (EPA) و اسید آلفالینولئیک می‌باشد در ماهی‌هایی همچون ماهی سالمون، ساردین و قزل‌آلا، روغن سویا و کانولا، روغن گردو و روغن تخم‌کتان به وفور یافت می‌شود. اسیدهای چرب امگا 6 نیز در روغن‌هایی همچون روغن ذرت، روغن کانولا، روغن سویا، روغن بادام زمینی و روغن آفتابگردان یافت می‌شود.

ـ مصرف حداقل 8 لیوان آب در روز به بهبود رطوبت ساقه‌های مو در حفظ و قوام‌ موها کمک می‌کند. خشکی مخاط پوست سر نقش مهمی در ریزش موها دارد.

ـ‌ ویتامین‌ E نیز به عنوان یک آنتی‌اکسیدان مو نقش مهمی را در سختی پیاز مو دارد. ویتامین E گردش خون مخاط سر را بهبود می‌بخشد و در این میان بادام، بادام زمینی، فندق و انبه از بهترین منابع آن هستند.

ـ پوست چلتوک ازجمله منابعی است که هم در پیشگیری از سفیدی مو موثر است هم در پیشگیری از ریزش مو. از این‌رو هفته‌ای 2 تا 3 نوبت نیم‌سیر پوست چلتوک و لیمو‌عمانی دم کرده و میل نمایید.
نوشته شده در تاریخ شنبه 90/1/20 توسط فرهاد به یاد«حسام»
  گیاهی موثر در رفع چین و چروک صورت


اگر میخواهید چین و چروک پوستتان را از بین ببرید ، توصیه می کنیم از این گیاه استفاده کنید و ...

یک متخصص تغذیه گفت: مصرف رازیانه برای سلامت پوست و رفع چین و چروک پوست صورت مفید است و موجب شادابی و طراوت بخشیدن به چهره‌های خسته و گرفته می‌‌شود.
مرتضی صفوی افزود: رازیانه با خواص فراوان دارویی، التیام بخش بسیاری از بیماری‌‌ها از جمله سرفه و سرماخوردگی است.
وی گفت: تمام بخش‌های مختلف این گیاه یعنی دانه، برگ و ریشه آن خوراکی است.این گیاه دارویی، سموم بدن را پاک می‌کند، بیماری‌ التهاب دهان را از بین می‌برد.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: مصرف رازیانه برای درمان سرماخوردگی و نیز سرفه به خاطر خاصیت خلط‌ آور بودنش مفید است. رازیانه موجب تقویت چشم می‌‌شود، حساسیت‌های چشم را از بین می‌برد و دارای اثرات مهمی بر سلامت پوست است.
صفوی افزود: پاک کننده و ضد عفونی کننده، حفظ خاصیت کشسانی پوست و جوان کردن آن، آرامش بخش، رفع چین و چروک از پوست‌های پیر، شادابی و طراوت بخشیدن به چهره های خسته و گرفته می‌بخشد.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: مصرف رازیانه باعث افزایش شیرمادر می‌شود. از دیگر خواص رازیانه می‌توان به ضد درد، ضد اسپاسم، ضد باکتری، ضد ویروس، ضد سم، ضد نفخ، هضم کننده، مقوی قلب، ادرار آور، خلط آور و تسکین گرفتگی عضلات اشاره کرد.نوشته شده در تاریخ شنبه 90/1/20 توسط فرهاد به یاد«حسام»

تاتو کردن ابرو، چشم و لب و آرایش دایم

تاتو و آرایش دائم سال‌ها در فرهنگ‌ها و میان ملل مختلف مرسوم بوده است. اما امروزه در میان زنان و مردان مُد شده است.
تاتو کردن ابرو، چشم و لب به صورت‌ آرایش دایم و ترسیم نقوش مختلف بر روی بدن، این روزها طرفداران زیادی دارد. بعضی افراد آن را به‌عنوان راهی برای زیباتر شدن برگزیده‌اند، ولی برای بعضی دیگر راهی برای مطرح کردن خود در میان مردم و کسب هویت می باشد. تاتو کردن ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد. امّا قبل از آن بهتر است درباره‌اش تحقیق کنید و بیشتر بدانید تا با برداشتن گام‌هایی در راه محافظت از سلامت خود، دچار پشیمانی نشوید.
تاتو نشانه یا طرحی دائمی است که با کاشتن رنگ‌دانه‌ها داخل پوست به‌وجود می‌آید. سوزن یک میلی‌متری داخل پوست می‌شود. یک سوزن به سر یک ابزار دستی که با برق کار می‌کند، متصل می‌شود و با سرعت زیاد پوست را سوراخ سوراخ می‌کند و رنگ را داخل پوست تزریق می‌کند، تقریباً مثل کاری که سوزن چرخ خیاطی انجام می‌دهد.
این ابزار قطرات کوچک جوهر را به داخل سلول‌های لایه درم پوست تزریق می‌کند. سلول‌های این لایه پایدارند، بنابراین تاتو به صورت دائمی روی پوست باقی می‌ماند. اگر این جوهر فقط در خارجی‌ترین لایه پوست یعنی اپیدرم تزریق شود، چون سلو‌ل‌های این لایه مرده‌اند، از سطح پوست برداشته شده و رنگ تاتو باقی نخواهد ماند. در ابتدا محل تاتو ممکن است متورم و پوست پوست شود. در ??ساعت اول پس از تاتو مقداری خون از پوست تراوش می‌کند و تراوش مایع شفاف و زردرنگی تا چند روز طبیعی است. تاتو کردن برای بعضی افراد درد کمی دارد، ولی شاید برای دیگران تجربه‌ای دردناک باشد.
مراقبت‌‌های پس از تاتو
بعد از انجام تاتو، ??- ? ساعت محل آن را با بانداژ بپوشانید. ? بار در روز به وسیله صابون آنتی باکتریال زخم تاتو را به آرامی بشویید و خشک کنید و مرطوب‌کننده بزنید.
بهتر است پس از تاتو، به محل آن پماد آنتی‌بیوتیک بزنید تا خطر عفونت پوستی را کاهش دهید. تا جایی که می‌توانید روی آن را نپوشانید و از قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید و شنا کردن خودداری کنید.
اگر وسایل تاتو آغشته به خون افراد آلوده باشد، احتمال انتقال بیماری های ایدز و هپاتیت c وجود دارد که از بیماری‌های کشنده و خطرناک هستند. هپاتیت b، سل و کزاز هم به این روش منتقل می‌شوند.
خطرات تاتو
طرح‌های تاتو از آرایش‌های دایم ابرو تا نقوش پُرآب و تابی که تمام سطح پشت یا بازو را می‌پوشاند، متفاوت است. انجام تاتو ممکن است برای شما بسیار گران تمام شود، چون در این فرآیند، سوزن می تواند در یکی از سدهای دفاعی بدن شما نفوذ می‌کند و همراه خود عوامل میکروبی را وارد بدن می‌کند. رنگ‌های تاتو هم ممکن است واکنش‌های ایمنی بدن را تحریک کند.
واکنش‌های آلرژیک (حساسیت)
رنگ‌هایی که در تاتو استفاده می‌شود به خصوص رنگ قرمز ممکن است ایجاد حساسیت کند. در این صورت پوست محل انجام تاتو قرمز می‌شود و دچار خارش می‌شود. این حساسیت‌های پوستی، سال‌ها پس از انجام تاتو ممکن است ظاهر شود.
بیماری‌های خونی
اگر وسایل تاتو آغشته به خون افراد آلوده باشد، احتمال انتقال بیماری های ایدز و هپاتیت c وجود دارد که از بیماری‌های کشنده و خطرناک هستند. هپاتیت b، سل و کزاز هم به این روش منتقل می‌شوند.
مشکلات پوستی
در اطراف ناحیه‌ای که رنگ تاتو تزریق شده است، ضایعه‌هایی به نام گرانولوما به وجود می‌آید که پُر از سلول‌های ماکروفاژ است که تلاش می‌کنند رنگ تاتو را ببلعند و از پوست پاک کنند، به خصوص اگر رنگ تاتو حاوی جوهر قرمز باشد. هم‌چنین در محل تاتو ممکن است keloid (برآمدگی در محل التیام زخم) ایجاد شود که افراد سیاه پوست بیشتر مستعد به آن هستند.
عفونت پوستی
تاتو ممکن است موجب عفونت باکتریایی موضعی شود. علایم این عفونت شامل سرخی، گرمی، تورم و چرک است.

استریل کردن وسایل تاتو
قبل از این که تصمیم به انجام تاتو بگیرید، مراکز و موسساتی را که در شهر شما این خدمات را ارائه می‌دهند، بررسی کنید. قابل اعتمادترین و مطمئن‌ترین مکان را انتخاب کنید. موسسه‌ای را انتخاب کنید که تمیز باشد و از نظر وجود امکانات زیر در آن محل مطمئن شوید.
اتوکلاو
اتوکلاو دستگاهی است که با حرارت مرطوب (بخار آب) وسایل را استریل کرده و تمام میکروب‌ها را از جمله میکروب ایدز و هپاتیت را از بین می‌برد. تمام وسایلی که یک‌بار مصرف نیستند، باید با این وسیله پس از هر بار استفاده استریل شوند. توجه کنید الکل یا بتادین میکروب این بیماری‌ها را از بین نمی‌برند.
اگر به دستگاه فوق دسترسی نداشتید، می‌توانید از گلوتر آلدئید استفاده کنید. بعد از پاک کردن وسیله ی تاتو از هر گونه آلودگی و کثیفی، استفاده از آلدئید ? درصد به مدت ?-? دقیقه، ویروس hiv (ایدز) را از بین می برد و برای کاهش خطر hbv (ویروس هپاتیت b) 4 دقیقه کافی است.
گلوتر آلدئید روی فلزات خوردگی ایجاد نمی‌کند و به ابزارهای پلاستیکی و لاستیکی آسیبی نمی‌رساند. محلول گلوتر آلدئید را می‌توانید از مراکز فروش مواد و وسایل دندانپزشکی تهیه کنید.
وسایل تازه و نو
هنگامی که فرد انجام دهنده ی عمل تاتو برای شروع کار آماده می‌شود، دقت کنید که آیا سوزن سر ابزار را عوض می‌کند و ظرف حاوی رنگ را مخصوص شما تهیه می‌کند یا خیر. رنگ، سوزن و ظرف حاوی رنگ برای تاتو باید بعد از هر بار مصرف ، تعویض شوند.
مواد ضدعفونی و مواد سفیدکننده
آلات و ابزاری که قابل استریل شدن در اتوکلاو نیستند، پس از هر بار مصرف با مواد ضدعفونی‌کننده و مواد سفیدکننده باید تمیز شوند: مانند میز، صندلی و … .
دستکش
کسی که برای شما عمل تاتو انجام می‌دهد، باید دستش را با آب و صابون بشوید، دستکش لاتکس بپوشد و در طول تاتو کردن دستش را به جاهای دیگر مثل کشو یا تلفن نزند.

پاک کردن تاتو
پس از مدتی رنگ تاتو تغییر می‌کند و قرمز یا زرد می‌شود یا اینکه محو و بی‌رنگ می‌شود و ظاهری زشت پیدا می‌کند. گاهی نیز به اقتضای سن، تاتو می‌کنیم، اما با بالا رفتن سن، طرز فکر ما عوض می‌شود و دیگر دوست نداریم نقش‌های تاتو روی پوست ما باشد. برای این که دچار این مشکلات نشویم می‌توانیم از تاتوی موقت با حنا روی پوست استفاده کنیم که چندین روز باقی می‌ماند و ظاهر زیبایی هم دارد.
به هر حال اگر شما تاتوی دائم انجام داده‌اید، راه های زیر برای زدودن رنگ ها از بدن وجود دارد:
سایش پوست
ابتدا پوست را تا حد انجماد سرد می کنند تا بی‌حس ‌شود،. سپس توسط ابزارهای ویژه‌ای لایه سطحی پوست را که حاوی رنگ‌های تاتو است می سایند. این روش درد و خونریزی دارد و اسکار (جای زخم) به جا می‌گذارد.
جراحی
با چاقوی جراحی، پوست را می شکافند و تاتو را بر می دارند و مجدداً پوست را بخیه می‌کنند. در این روش هم جای زخم ممکن است باقی بماند.
لیزر
این روش آسان‌ترین و کاربردی‌ترین روش برای برطرف ساختن تاتوی دائمی است، امّا هزینه آن زیاد است. پالس‌های نور لیزر، رنگ‌دانه‌های تاتو را می‌***د و بدن به صورت طبیعی، محل را از بقایای رنگ پاک می‌کند. ممکن است شما ??بار درمان با لیزر را برای از بین بردن کامل تاتوی خود احتیاج داشته باشید، ولی باز هم امکان باقی ماندن رنگ وجود دارد. تاتوی سیاه راحت‌تر از سایر رنگ‌های تاتو پاک می‌شود
نوشته شده در تاریخ شنبه 90/1/20 توسط فرهاد به یاد«حسام»

خط چشم

 

سوال:
از خط چشم مشکی خسته شدم. اگر از خط چشم رنگی استفاده کنم زیاد قدیمی نیست؟

پاسخ بابی براون:
البته که نه! اگر خانم های بالای 40 سال پوست تیره ای دارند، از خط چشم های رنگی استفاده کنند چون پوست تیره شان را روشن می کند. هرچه خط چشم را ماهرانه تر بکشید و روشهای ست کردن رنگهای آرایشتان را بدانید، صدردصد بهتر و زیباتر است. برای مثال، به جای استفاده از سایه های روشن، از خط چشم های آبی رنگ، بادمجانی رنگ، یا زیتونی استفاده کنید. برای آرایش روز روی پلک چشمتان و برای مراسم ختم زیر چشمتان را خط چشم بکشید. برای اینکه رنگ آرایشتان ست شود، از یک سایه ملایم و روشن شبیه رنگ رژتان استفاده کنید. اغلب خانم ها از رنگ قهوه ای- صورتی استفاده می کنندنوشته شده در تاریخ شنبه 90/1/20 توسط فرهاد به یاد«حسام»
چطور جوان بمانید و از آن لذّت ببرید
در عصر حاضر بیشتر افراد به دنبال این هستند که علائم پیری را از خود به دور و جوان تر جلوه کنند. امّا حقیقت این است که با گذشت سن، خیلی از آثار آن از جمله، چین و چروک های صورت و گردن، افتادگی حالت بدن، … بیشتر و بیشتر می شوند. از طرفی جرّاحی های پلاستیک نیز علاوه بر صرف هزینه های سنگین، دردآور و عوارض خاصّ خود را در بردارد. براستی چطور می توانید جوان ماند و از بروز علائم پیری زودرس جلوگیری کرد؟
 
در اینجا به راهکارهای عملی و موثّر دراین زمینه اشاره شده است که با رعایت این نکات، می توانید تا حدّ زیادی مانع از شروع نشانه های پیری در جسم و روح خود شوید.
 
1-     ورزش منظّم
از ورزشهای هوازی همچون، پیاده روی و دویدن در فضای باز غافل نشوید، در حین ورزش به صحیح بودن نحوه ی انجام آن و تأثیرات مثبت بر تمامی نواحی بدن مطمئن شوید.
 
 
2-     برنامه غذایی مناسب
همانطور که دائماً در مقالات قبلی نیز اشاره شده است، برنامه غذایی شما باید همواره سرشار از سبزیجات، میوه ها، مواد پروتئینی و چربیهای مفید، باشد. حتّی اگر لازم می بینید با مشورت پزشک، از مکمّل های غذایی و ویتامینها نیز استفاده کنید.
 
 
3-     مراقبت از پوست
با پوششی مناسب، کلاه، مصرف کرم های ضد آفتاب استاندارد و تایید شده (حدّاقل با 15 درجه مقاومت در مقابل خورشید SPF)، از تابش مستقیم اشعه خورشید بر پوست خود، جلوگیری کنید. از کرمها و مراقبت های پوستی جهت عدم بروز یا پوشش چین و چروک پوست خود، استفاده کنید. البته همواره در مورد داروی مورد استفاده از یک متخصص پوست کمک گرفته تا دقیقاً داروها و پمادهای مناسب با پوست شما را تجویز کند. از خرید انواع داروها و کرمهای تبلیغاتی که تنها پول شما را هدر می دهد و خود، موجب عوارض بعدیست، جدّاً خودداری کنید.
 
 
4-     معاینات سالانه
برای اطمینان از سلامتی جسمی، حدّاقل سالانه برای معاینات و آزمایشات به پزشک مراجعه کنید. بسته به جنس، علاوه بر موارد فوق، انجام سالانه ماموگرافی، تست سرطان های سینه و رحم، تست پروستات و … الزامیست.
 
 
5-خواب کافی
این موضوع را جدّی بگیرید، عدم خواب کافی یا مناسب، مستقیماً بر پوست، روح و جسم شما تأثیرگذار است. به موقع بخوابید و در صورت مشکل بیخوابی یا نشانه های آن، از مشورت با یک پزشک دریغ نکنید تا این مشکل کوچک تبدیل به معضل مرض بیخوابی ممتد نشود.
 
 
5-     مراقب عواطف خود باشید!
هر مشکل روحی و عاطفی، در نهایت منجر به مشکلات جسمی می شود. در صورت ابتلا به افسردگی، استرس، نگرانی و دیگر علائم ناراحتی های روحی، … با مراجعه به یک روانکاو  و یا حدّاقل انجام تفریحات یا کارهای تفننی مورد علاقه خود، مثل پیاده روی در پارک، سفر و … این حالات را در خود کاهش دهید. آرامش روحی یکی از عوامل جوان ماندن و سرزندگیست.
 
 
*چطور از بروز چین و چروک صورت و گردن، بدون عمل جراحی جلوگیری کنیم.
مطمئن باشید با رعایت راههای طبیعی، بدون صرف هزینه های سنگین و عمل جرّاحی، قادرید تا همیشه از پوستی سالم و شاداب برخوردار باشید، بعضی از قسمتهای بدن بیشتر در معرض دید هستند، مثل صورت و گردن، اکثر خانم ها، بیشتر تمرکز خود را تنها به مراقبت از پوست صورت می گذارند و از پوست گردن غافل هستتذ و متأسفانه وقتی می فهمند که دیگر دیر شده، در اینجا به شرح نکاتی جهت مراقبت از پوست گردن و جلوگیری از بروز چین و چروک، می پردازیم:
 
1-     نحوه و جهت سر در هنگام دیدن تلویزیون، کار با کامپیوتر و …
آیا وقتی تلویزیون می بینید، سرتان را راست نگه می دارید یا بطور خمیده، بطوری که چانه شما بروی گردن آویزان باشد؟ در صورت افتادن چانه بروی گردن، خود شما باعث شروع تدریجی و پیشرفت پیری زودرس، چین و چروک و افتادگی پوست گردن می شوید! پس همواره سر خود را صاف نگاه دارید.
 
2- به اندازه ی مراقبت از پوست صورت به پوست گردن نیز برسید.
 بیشتر شما با شستن صورت خود، از کرمهای مرطوب کننده برای نرمی پوست صورت مصرف می کنید، همان موقع می توانید از همان کرمها برای نرمی پوست گردن نیز استفاده کنید. در صورت استفاده از ماسک های گیاهی و مراقبتی برای پوست صورت، این ماسک را بروی پوست گردن خود نیز بمالید. همواره با نرم نگاه داشتن پوست گردن از خشکی آن جلوگیری کنید که خشکی پوست باعث بروز زودهنگام چین و چروک می شود.
 نوشته شده در تاریخ شنبه 90/1/20 توسط فرهاد به یاد«حسام»
رفع برافروختگی پوست

مواد مورد نیاز:
آرد یولاف (جود دوسر):                 یک قاشق سوپ خوری

اسانس روغنی بابونه:                  2 قطره

آب گرم:                                      چهار قاشق سوپ خوری

طرز استفاده:
* آرد یولاف و آب گرم را با هم مخلوط کنید و چند دقیقه صبر نمایید تا فرم بگیرد.

* سپس اسانس روغنی بابونه را اضافه کنید و خوب به هم بزنید تا مخلوط شود.

* تکه ای پارچه وال را در این خمیر قرار دهید و به ملایمت روی پوست صورت بگذارید و این عمل را چندین بار تکرار کنید.
* در پایان تکه پارچه را از روی پوست صورت بردارید و به مدت 15 دقیقه استراحت کنید و ضمن آبکشی صورت با آب سرد، هر گونه بقایای خمیر یولاف را از آن پاک نمایید.

* پوست صورت و گردن را به آرامی با حوله خشک کنید.

موارد مصرف:
این فرآورده برای اشخاصی که پوست صورت حساسی دارند و به سهولت برافروخته می شوند و یا در هوای سرد دچار تحریک می گردند؛ بسیار مفید است.
نوشته شده در تاریخ شنبه 90/1/20 توسط فرهاد به یاد«حسام»
کرم هاى پاک کننده طبیعی براى پوست

در فصل سرما مى توانید از کرم هاى پاک کننده اى که دستور ساخت آنها را در زیر مشاهده مى کنید، به عنوان کرم مرطوب کننده استفاده کنید، زیرا در این فصل، پوست شما در معرض بادهاى سرد قرارمى گیرد و خشک مى شود. کرم هاى مرطوب کننده براى محافظت از پوست مفیدند.

یکى از کرم هاى زیر را که مناسب نوع پوستتان است، امتحان کنید.

 
کرم پاک کننده بادام
مواد لازم:

موم عسل             120 گرم

روغن بادام            500 میلى لیتر

گلاب                      یک فنجان

پودر بوراکس           یک قاشق چایخورى

طرز تهیه:

موم را در یک ماهیتابه گرم کنید. وقتى آب شد، روغن بادام، گلاب، پودر بوراکس را به آن اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید تا سرد شود و به صورت کرم درآید.

این کرم را مى توانید در یخچال به مدت طولانى نگه دارید.

 
کرم پاک کننده خیار
مواد لازم:

موم عسل             30 گرم

موم سفید             30 گرم

روغن زیتون            500 میلى لیتر

آب خیار                 نصف فنجان

سدیم بنزوات       1 قاشق چایخورى

طرز تهیه:

یک کاسه را درون قابلمه ی بدون در که پر از آب جوش است، بگذارید. موم سفید و موم عسل را درون کاسه بریزید.

پس از آنکه موم حل شد، کاسه را بردارید و روغن زیتون و آب خیار را داخل آن بریزید و خوب هم بزنید.

هنگامى که مخلوط آماده شد، در حالى که هنوز گرم است سدیم بنزوات را به آن اضافه کنید.

 
کرم پاک کننده جوى دو سر
مواد لازم:

دوغ                      یک دوم فنجان

جو دو سر             60 گرم

سدیم بنزوات       1 قاشق چایخورى

طرز تهیه:

سدیم بنزوات را با دوغ مخلوط کنید و آرد جوى دوسر را به آن اضافه کنید تا خمیر نرم به وجود آید. کرم پاک کننده آماده است.

 
کرم پاک کننده بابونه
مواد لازم:

گل بابونه                50 گرم

آب مقطر                500میلى لیتر

آب لیمو                  1 قاشق چایخورى

سدیم بنزوات         نصف قاشق چایخورى

طرز تهیه:

گل بابونه و آب مقطر را در یک قابلمه بریزید و به مدت 10 تا 15 دقیقه روى شعله ملایم بگذارید.

سپس آن را صاف کنید و بگذارید تا خنک شود. آب لیمو و بنزوات سدیم را به آن اضافه کنید. این مخلوط را در شیشه بریزید و در یخچال نگهدارى کنید.
نوشته شده در تاریخ شنبه 90/1/20 توسط فرهاد به یاد«حسام»
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : سونامی محمد