سفارش تبلیغ
صبا

دوشنبه, 16 اسفند 1389 15:00

در حاشیه برگزاری نمایشگاه کتاب اصفهان  از کتاب شیفتگان حقیقت تازه ترین اثردکتر امیر اسماعیل  آذر رونمایی می شود.

 

آیین رونمایی از کتاب شیفتگان حقیقت تازه ترین «دکترامیراسماعیل  آذر » روز دوشنبه با حضور نویسنده در غرفه برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب اصفهان برگزار می شود.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی ششمین نمایشگاه کتاب اصفهان ، این اثر مکتوب  پیرامون زندگی و آثار هنرمند برجسته سوخت اصفهانی مرحوم میرزا آقا  امامی  از تولد تا نگام مرگ و نمایش چندی اثر این هنرمند است .

هنرسوخت به عنوان یک هنر تلفیقی شامل نقاشی ، چرم کاری و تذهیب است که امروزه  «زینت السادات  امامی » فرزند میرزا آقا  راه پدر را ادامه می دهد .

گفتنی است امیراسماعیل آذر استاد ادبیات دانشگاه تهران  ، پژوهشگر و محقق در زمینه مختلف فرهنگی است .

این مراسم ساعت 18/30  در سالن شیخ بهایی غرفه برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب اصفهان برگزار می شود .

ششمین نمایشگاه کتاب اصفهان دوشنبه 16 اسفند  به کار خود پایان می دهد .

 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 90/1/8 توسط فرهاد به یاد«حسام»

ج شنبه, 19 اسفند 1389 12:07

 

همایش گرامیداشت و تجلیل از برگزیدگان کانون های فرهنگی و هنری مساجد به مناسبت  18 اسفند سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنجان برگزارشد.

 

سید علیرضا  حسینی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تاکید بر ضرورت ایجاد کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: یک کانون یک ستون انسانی می خواهد تا  برنامه های فرهنگی هنری در آن اجرا شوند و بچه های مسجد احساس وابستگی فرهنگی ، هنری و فکری به کانون ها پیدا کنند .

در ادامه جلسه معتمدی مسوول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان ضمن قرائت پیام حضرت آیت الله مظاهری به همین مناسبت گفت : تشکیل کانون های فرهنگی هنری  یک ضرورت است.

وی در خصوص مجتمع فرهنگی و آموزشی در حال ساخت در شهرستان لنجان ابراز امیدواری کرد این پایگاه علاوه بر شهرستان لنجان برای استان نیز یک پایگاه ویژه شود.

در پایان همایش از برگزیدگان فعال کانونهای فرهنگی هنری مساجد و ائمه جمعه و جماعات و مسئولان و شهردار و شورای شهر سده لنجان با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تقدیر شد .

 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 90/1/8 توسط فرهاد به یاد«حسام»

چهار شنبه, 25 اسفند 1389 12:30

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری به استقبال نوروز 1390 می رود.

 

برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی ، نمایشگاه صنایع دستی و نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی (ویژه کودکان و نوجوانان ) ، نمایشگاه آبزیان آب شور  از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ایام نوروز است کهدر این ایام  از ساعت 9 تا 23 در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار می شود .

همچنین  در این مجتمع موسیقی سنتی با عنوان برنامه های نغمه های نوروزی 5 و برنامه جنگ شادنوروز خرم ویژه خانواده ها به اجرا در می آید .

موزه هنرهای زیبای اصفهان نیز با نمایش آثار هنرمندان در رشته های مختلف هنری مانند : فرش ، منبت ، خاتم ، مینا ، زری بافی ، سفال ، نگارگری و نقاشی از ساعت10 صبح تا 8 شب  پذیرای علاقه مندان و میهمانان نوروز می باشد.

همچنین آثار هنرمندان در رشته های هنرهای تجسمی از اول تا 15 فروردین ماه به ( جز 13 فرودین ماه ) در نگارخانه کوثر واقع در میدان امام (ره) ،جنب عمارت عالی قاپو دایر می باشد .

ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ایام نوروز نیز برنامه های مختلف فرهنگی هنری اجرا می کنند .

شایان ذکر است که  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان مسوول کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی ستاد تسهیلات سفرهای استان اصفهان می باشد.

گفتنی است علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان  می توانند با شماره 5-6309091  تماس بگیرند یا به پایگاه اطلاع رسانی www.isfahanfarhang.gov.ir اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان مراجعه نمایند .

 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 90/1/8 توسط فرهاد به یاد«حسام»

نبض شاه تور
شاه تور،شاهتور، نبض شاه تور، جامعه، اسلام،قدر، فوتبال،شرق اصفهان، عکس،ورزش،آرایش،آشپزی،دختر،پسر،عشق،عاشقی،دخترونه،پسرونه،خنده ،جک،سلامتی،روانشناسی،جعفری،فرهاد، آپلودعکس،فتوا،آخوند،عرفان،اسلام،شیطان، جن،همسرداری،مسائل جنسی،سکس مفید،چیستان،زندگی نامه ی ائمه،قرن،ادبیات،سینما،هنرپیشه،اخبار،ترفند،اعتیاد،مطالب جالب،خاطرات،مقام رهبری،شهیدان شاه تور

ورزنه، تشنه مدیریت عادلانه منابع آب !

ایران‌نامه-‌شاهین سپنتا: از ششم و هفتم فروردین‌ماه امسال که مردم منطقه شرق اصفهان به‌ویژه مردم کشاورز ورزنه با حدود 700 دستگاه تراکتور راهی اصفهان شدند تا اعتراض خود را به خاطر قطع حق‌آبه تاریخی‌شان از زاینده رود در مقابل چشم مسافران نوروزی به گوش مسئولان استان برسانند تا امروز حدود دو ماه می‌‌گذرد اما نه تنها در آن زمان با اتهام اغتشاش‌گر روبرو شدند و با گاز اشک‌آور در ورودی شرق شهر اصفهان از آن‌ها پذیرایی شد و اجازه ورود به اصفهان نیافتند بلکه تاکنون قطره‌ای از حق‌آبه آنها نیز برای کشت بهاره به آنها داده نشده است. از آن زمان، هر روز کشاورزان منطقه با تجمع تراکتورها در جاده اصفهان ورزنه و با جمع شدن در مقابل استانداری و سازمان آب منطقه‌ای اصفهان خواستار دریافت حق‌آبه خود هستند و تنها تاثیر تجمع و ابراز نارضایتی‌های کشاورزان و دامداران مناطق شرقی اصفهان، برکناری مدیرعامل سازمان آب منطقه‌ای اصفهان به تصمیم "ذاکر اصفهانی" استاندار اصفهان بود و قول مساعد او برای جبران خسارت ناشی از خشکسالی به کشاورزانی که نتوانسته‌اند کشت داشته باشند.

           

تاریخچه مساله پایمال نمودن حقوق مردم شرق اصفهان و تضییع حق‌آبه آنها به دوران صفوی و اقدامات شیخ‌بهایی بازمی‌گردد که زیان‌های جبران‌ناپذیری به این منطقه وارد نمود.

 آثار تاریخی ارزشمند منطقه شرق اصفهان همچون مسجد و مناره برسیان (491 هجری)، مسجد و منار گار (515 هجری)، منار زیار (550 تا 688 هجری) و مسجد ازیران ( قرن هشتم هجری) و مسجد دشتی (قرن هشتم هجری) و مسجد جامع کاج (قرن هشتم هجری) نشان دهنده این واقعیت است که این منطقه قبل از دوران صفوی یکی کانون‌های فرهنگ و هنر و کشاورزی و باغ‌داری در نزدیکی زاینده‌رود بوده است و نظام تقسیم آب زاینده رود که توسط «مهرین وَردان» از زمان «اردشیر بابکان» ایجاد شده بود به صورت عادلانه حق‌آبه منطقه شرق اصفهان را تامین می‌کرد.

 اما از دوره صفوی که شیخ‌بهایی و دیگران دستکاری ناشیانه و گاه مغرضانه‌ای در « تومار مهرین وردان» داشتند و حق تقدم بهره‌برادری از آب زاینده رود برای مناطق بالادست رودخانه یعنی لنجان، النجان، ماربین و جی وضع شد، رفته رفته منطقه شرق اصفهان به خشکی گرایید که این روند غلط تا امروز همچنان ادامه دارد.

 از سوی دیگر، احداث سد زاینده‌رود، احداث ذوب آهن و فولاد مبارکه در نزدیک زاینده رود و بهره‌برادری فراوان از آب زاینده‌رود، پمپاژ و برداشت بی‌رویه آب در بالادست رودخانه در فاصله سد زاینده‌رود تا پل زمان‌خان، حفر چاه‌های عمیق، خشک شدن بیش از 50 درصد از قنات‌ها و چشمه‌های استان اصفهان، و انتقال آب زاینده رود به استان‌های کرمان و یزد در دولت‌های قبلی و ناکارآمدی دولت فعلی در مدیریت منابع آب، موجب بروز فاجعه‌ای در منطقه شرق اصفهان شده است که گسترش کویر به سمت زمین‌های کشاورزی، خشک شدن مکرر رودخانه و تالاب گاوخونی، بی‌آبی زمین‌های کشاورزی و در تنگنا قرار گرفتن کشاورزان و دامداران تنها گوشه ای از ابعاد گسترده این فاجعه است. فاجعه ای که ابعاد آن بسیار فراتر از خورده شدن چند ماهی مرده توسط کلاغ و مرثیه‌خوانی برای آنهاست.

زنده‌یاد محمد مهریار درمورد اهمیت ورزنه به عنوان یکی از آبادی‌های شرق اصفهان و میزان حق‌آبه آن از زاینده‌رود در «فرهنگ جامع نام‌ها و آبادی‌های کهن اصفهان» می‌نویسد: «...ورزنه یکی از ده‌های بزرگ و کهن اصفهان است که در دهستان رودشت با کمال شکوه در کنار رودخانه لمیده است... آخرین بند رودخانه زاینده‌رود نیز "ورزنه" نامیده می‌شود و از آن پس دیگر بندی وجود ندارد. معنای این بند این است که ورزنه در تمام دوره سال حق دارد از آب زاینده رود بهره‌مند باشد و مادی بزرگی هم در سمت راست رودخانه از آن جدا می‌شود که بعضی اوقات آن مادی بزرگ را مادی "شانزده ده" می‌نامند. می‌دانیم که واژه "مادی" در عرف گویش اصفهانی به معنای نهری است که از رودخانه جدا می‌شود و باز به این معناست که در روزگار آبادی "شانزده ده" از آن بهره‌مند بوده‌اند. اکنون از آن شانزده ده خبری نیست، نشان این که پس از کم‌شدن آب رودخانه رفته رفته این ده‌ها نیز ویران شده و از آن جز نام چیزی باقی نمانده است... اما آن گونه که در نزهة القلوب نوشته حمد الله مستوفی آمده، بیشتر آب زاینده رود به نواحی شرقی و از جمله این ده بزرگ تعلق داشته است...»

فاطمه ظفرنژاد (پژوهشگر آب و توسعه پایدار) در گفتگویی در حاشیه همایش هفته اصفهان، به بیانی دیگر به روند نابودی منطقه شرق اصفهان و عوارض ناشی از ساخت سد زاینده رود بر منطقه و به ویژه ورزنه می‌پردازد و می گوید:

 «ساخت سد 1.5 میلیارد مترمکعبی زاینده رود در اواخر دهه 40 به پایان رسید و آبگیری آن آغاز شد.  مانند همه سدهای ساخته شده، این سد مطالعات نیازسنجی، مطالعات گزینه‌یابی، مطالعات تخصیص موثر، بررسیء‌های هزینه موثر، و مطالعات تحلیلی فایده-هزینه اجتماعی و زیست محیطی نداشت و بدون توجه به حق‌آبه کشاورزان پایین دست انجام شده بود بنابر این در نخستین سال‌های پس از آبگیری سد زاینده‌رود، روستای "شاخ کنار" از بابت از دست دادن حق‌آبه‌ها و در نتیجه از دست دادن کشاورزی‌اش، از سکنه خالی شد.  ضبط حق‌آبه در سد سپس به ورزنه در 30 کیلومتری تالاب رسید. این شهر متعلق به هزاره سوم است با گنجینه‌ای غنی از هنر معماری و یادگارهای چند هزار ساله که خود به تنهایی یک موزه بزرگ به شمار می‌رود. این شهر از 1347 شهرداری داشت (یعنی شهر به‌شمار می رفت) اما  امروز به سبب از دست دادن همه مبانی معیشتی مردم‌اش تنها 13 هزار نفر جمعیت دارد و می رود که به خیل روستاها و شهرهای متروکه کشور بپیوندد.  ورزنه با از دست دادن حق‌آبه، پنبه‌زارهایش و گندمزارهایش و ... را از دست داد و نیز صنایع و پیشه‌های مرتبط با کشاورزی و کارگاه‌ های نخ‌ریسی و پارچه‌بافی‌اش از میان رفت. کشاورزان مولد ناگزیر از مهاجرتی ناخواسته و اجباری شدند. با مهاجرت باقی‌مانده مردم‌اش، سنت‌ها و فرهنگ و نیز گویش ویژه‌اش که گفته می‌شود به زبان پهلوی بسیار نزدیک است در غبار تاریخ ناپدید خواهد شد.»

اما در حالی که شرق اصفهان به طور روز افزون در حال خشکیدن و تالاب گاوخونی در حال نابودی است ولی با تائید وزارت نیرو یک لوله بزرگ دیگر از یزد به اصفهان کشیده‌ شده است تا پس از آن که تونل سوم کوهرنگ باز شد و  100 میلیون مترمکعب آب به زاینده رود ‌آورد، این لوله 150 میلیون مترمکعب آب را از اصفهان بیرون ببرد. از سویی گزارش‌ها حاکی از افزایش دوباره ظرفیت فولاد مبارکه است.

اکنون، افزون بر 340 مترمکعب آب زاینده رود برای بخش شرب، 120 میلیون مترمکعب برای صنایعی چون ذوب آهن و فولاد مبارکه، 57 ملیون مترمکعب به یزد (تنها 30 درصد آن مصرف شرب دارد و بقیه به مصارف دیگر می‌رسد)، 15 میلیون مترمکعب به کاشان، و 100 میلیون مترمکعب به چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته است.

بی‌آبی در منطقه شرق اصفهان، کشاورزان و دامداران را در وضعیت بحرانی قرار داده و این امکان وجود دارد که در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد رشد انواع بزهکاری در منطقه‌ای باشیم که از دیرباز مردمانش به راستی و درستی و پایبندی به اصول اخلاقی شهره بوده‌اند.

بی‌آبی چهره خشک خود را در بسیاری از روستاهای منطقه شرق اصفهان به رخ مردم کشیده است. اما در این میان گویی کارد تا مغز استخوان مردم ورزنه بیشتر نفوذ کرده است.

یکی از کشاورزان ورزنه در مورد وضعیت فعلی بحران آب در این منطقه به خبرنگار "ایران‌نامه" گفت: «به ما قول داده بودند که برای کشت بهاره آب در اختیارمان بگذارند که عملی نشد. بعد گفتند که قول می‌دهیم برای کشت پاییزه آب تامین کنند ولی با این وضعیتی که ما می‌بینیم معلوم نیست از ابتدای پاییز هم آبی به ما بدهند.»

این کشاورز ورزنه‌ای افزود: « در فروردین که ما تجمع کردیم به ما گفتند که خسارات ناشی از خشکسالی را جبران می‌کنند اما تا حالا به کشاورزانی که تا 5 هکتار زمین دارند بین 200 تا 400 هزار تومان و از 5 هکتار به بالا 500 هزار تومان خسارت پرداخت شده اما این پول هیچ دردی از ما دوا نمی‌کند و برای من که چند هکتار زمینم در حال نابودی است خیلی دردآور است که 200 هزار تومان به من صدقه داده‌اند. تازه می‌گویند این پول را فولاد مبارکه به شما داده؛ اینها حق آب ما را می‌برند و بعد می‌خواهند با این پول به ما حق سکوت بدهند».

یکی از دامداران منطقه شرق اصفهان نیز گفت: « زمین‌هایمان که خشکیده و دلمان خوش بود به چهار - پنج تا گاو و گوسفندی که داریم. اما الان دارند به ما فشار وارد می‌کنند که دامداران روستایی اگر می‌خواهند تسهیلات بانکی بگیرند باید دامداری‌های خود را از بافت روستا بیرون ببرند و به "طرح هادی" در حاشیه روستا منتقل کنند. اما خیلی از روستاها که طرح هادی ندارد و اگر هم داشته باشند، ما در این قسمت زمین نداریم که دامداریمان را به آنجا منتقل کنیم. اصلا نگاه نمی‌کنند که ما در چه وضع و بدبختی هستیم. بیشتر روی زخم ما نمک می‌پاشند و می‌گویند این مصوبه وزارت جهاد کشاورزی است و دارند با زندگی ما بازی می‌کنند. خودمان و جوانان‌مان الان بیکاریم و جلوی اهل و عیال شرمنده ایم و کسی به درد ما نمی رسد.» 

             

                                      تجمع تراکتورها در نزدیکی روستای جوزدان

            

            

      کانال‌های آب‌رسانی کشاورزی که میلیاردها تومان هزینه داشته به زباله دانی تبدیل شده

             

                                  این بوته‌زار تا چند سال پیش زمین کشاورزی بود

             

                   زمین‌های کشاورزی خشک شده و به حال خود رها شده است

            

             

          

            

                                  باغ‌های میوه در اردیبهشت ماه: درختان سوخته!

              

            

            

                                                 گندم‌زاران تشنه و سوخته            

 

 

توضیح: عکس‌ها مربوط به نیمه اردیبهشت‌ماه است  

 و از روی فیلمی که مردم خوب ورزنه در اختیار ایران‌نامه قرار داده اند، تهیه شده است. 

با سپاس از سرکار خانم زهره روحی برای انجام گفتگوی خواندنی با خانم فاطمه ظفرنژاد.

 
نوشته شده در تاریخ شنبه 90/7/2 توسط فرهاد به یاد«حسام»
           

 

 

وزیر فرهنگ تاجیکستان ضمن بازدید از بخش های مختلف موزه هنرهای زیبای اصفهان گفت: هنرستان هنرهای زیبای این شهر، یکی از نمادهای هنر ایران محسوب می شود.

میرزا شاهرخ اسراری درحاشیه این بازدید تصریح کرد: در موزه هنرهای زیبای اصفهان، آثار منحصر به فردی به نمایش درآمده که دارای ارزشهای فرهنگی بالایی است.

وی با بیان اینکه اصفهان یکی از شهرهای بزرگ ایران است  افزود:خوشحالم که برای دومین بار به شهر مهد هنر ایران (اصفهان) سفر می کنم .

وزیر فرهنگ تاجیکستان از اقدامات موثر سازمان فرهنگی اکو برای برقراری و تبادل فرهنگی بین کشورهای عضو خبر داد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره خوشنویسی کشورهای عضو اکو در تاجیکستان،خاطر نشان کرد:در این جشنواره آثار منحصر بفردی از خشنویسان ایرانی بویژه اصفهان وجود داشت که مردم تاجیکستان را تحت تاثیر قرار داد.


جشنواره مذکوراز21 مهر ماه تا پنجم آبان سالجاری در تاجیکستان برگزار شد.


میرزا شاهرخ اسراری همچنین از برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در تاجیکستان خبر داد و گفت:‌ این نمایشگاه کتاب در نوروز سال آینده به مناسبت روز فرهنگ ایران در تاجیکستان برگزار می شود.


وی بر تبادل فرهنگ و هنر بین ملت ها تاکید کرد و گفت: تبادل فرهنگی موجب نزدیکی ملت ها می شود و با توجه به مناسبات فرهنگی دو کشور فارسی زبان ایران و تاجیکستان،تبادل فرهنگی بین دو کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.


گفتنی است در دیدار وزیر فرهنگ تاجیکستان از موزه هنرهای زیبای اصفهان که عصر جمعه 20 اسفند ماه برگزار شد،حجت الله ایوبی رییس موسسه فرهنگی اکو  و سید علیرضا حسینی مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان حضور داشتد.

 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 90/1/8 توسط فرهاد به یاد«حسام»
اجرای موسیقی توسط گروه هنری کشورهای گرجستان وآذربایجان
 

شنبه, 06 فروردین 1390 15:03

 

گرو ه های هنری کشورهای گرجستان وآذربایجان همزمان با ایام نوروز 1390  در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان به اجرای موسیقی می پردازند.

گروه موسیقی گرجستان در ساعت 20 روز دوشنبه8 فروردین سال جاری  با حضوردکتر اسماعیل آذر و جمعی از هنرمندان و فرهیختگان به اجرای برنامه می پردازد.

همچنین گروه موسیقی آذربایجان سه شنبه 9 فروردین سال جاری ساعت 20 با حضور دکتر اسماعیل آذر و جمعی از فرهیختگان برنامه ی خود را اجرا خواهند کرد.

علاقه مندان جهت هماهنگی و رزرو بلیط این برنامه می توانند با شماره تلفن 13-6284411تماس بگیرند.

 

 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 90/1/8 توسط فرهاد به یاد«حسام»
برگزاری نمایشگاه آثار 20نفر از هنرمندان اصفهان در نگارخانه کوثر
 

یک شنبه, 07 فروردین 1390 14:05

 

نمایشگاه آثار گروهی 20 نفر از هنرمندان اصفهان به مناسبت عید نوروز در نگارخانه کوثر اصفهان برپاشده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نمایشگاه آثار گروهی 20 نفر از هنرمندان در رشته های نقاشی رنگ و روغن ،آبرنگ ،مداد رنگ حجم سازی ،معرق کاری ،صنایع دستی ،سفال ،چوب و قلمزنی از 2 لغایت 18 فروردین در نگارخانه کوثر اصفهان برپاشده است.

این نمایشگاه که شامل 70 اثر در رشته های مختلف می باشد از ساعت 9 صبح لغایت 21 همه روزه پذیرای علاقمندان می باشد.

گفتنی است نگارخانه کوثر اصفهان واقع در میدان تاریخی امام  (ره)  جنب عمارت عالی قاپو می باشد.

 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 90/1/8 توسط فرهاد به یاد«حسام»
اصفهان در ایام نوروز میزبان جنگ شادی و کاروان شادی نوروزی
یک شنبه, 07 فروردین 1390 14:10

به همت کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی ستاد تسهیلات سفرهای استان اصفهان جنگ شادی و کاروان شادی نوروزی در ایام نوروز در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان جنگ شادی و کاروان شادی نوروزی به همراه کارگاه های نقاشی ، اجرای کنسرت توسط گرو ه های هنری کشورهای گرجستان وآذربایجان و... از جمله برنامه های کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی ستاد تسهیلات سفرهای استان اصفهان می باشد.

کاروان شادی نوروزی با حرکت در بخش های مختلف شهر و ایستگاه های ثابت همراه با نوای طبل و کرنا و تزئینات ویژه و مسابقات ویژه کودکان و اهدای جوایز به کودکان برگزار می شود.

کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی ستاد تسهیلات سفرهای استان اصفهان همچنین اقدام به  برپایی کارگاه های نقاشی در مکان های هنرستان هنرهای زیبا(پسران) ،مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان و تالار هنر نموده است و کودکان به نقاشی آثار تاریخی اصفهان می پردازند.

برنامه ی جنگ شادی با عنوان نغمه ی شادی  از 2 لغایت 6 فرودین در تالار هنر اصفهان و از 7 لغایت 11 فروردین در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان که همراه با نمایش طنز،اجرای موسیقی اصیل ایرانی با حضور دکتر اسماعیل آذر در حال برگزاری است.

گرو ه های هنری کشورهای گرجستان وآذربایجان همزما­ن با ایام نوروز 1390  در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان به اجرای موسیقی می پردازند.

گفتنی است این برنامه در ساعت 20 روز های دوشنبه8 و سه شنبه 9 فروردین ماه سال جاری با حضوردکتر اسماعیل آذر و جمعی از هنرمندان و فرهیختگان به اجرا در خواهد آمد.

 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 90/1/8 توسط فرهاد به یاد«حسام»
بازدید کاروان راهیان نور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصف
یک شنبه, 07 فروردین 1390 14:08

کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان همزمان با ایام نوروز به همراه خانواده های خود از مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تعداد 80 نفر از  کارکنان به همراه خانواده های خود از از مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس بازدید نمودند.

اهدای بسته های ویژه ی فرهنگی و حضور در مناطق مختلف جبهه های جنوب کشور از جمله برنامه های این سفر بود.

گفتنی است این کاروان 7 فروردین ماه از اصفهان به سمت از مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس به حرکت درآمد.

 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 90/1/8 توسط فرهاد به یاد«حسام»
شرق اصفهان

دیروز بعد از اعتراض های مردمی نسبت به عملکرد مسئولان سازمان آب کشاورزی که متأسفانه با درگیری مواجه شد،  مسئولان،نیروی انتظامی،ارتش، از مردم دل جویی کردن و به اشتباه های خود پی برده و قول رسیدگی فوری به این کار و نیز کارشکنی مسئولان زیر دست را داده اند و نیز آقای ترفه(شایدم طرفه) مسئول اداره آب کل استان اصفهان را برکنار کرده ونیز معاون نیروی انتظامی کل استان قول شرف داد که تا پایان15 فروردین مشکل برطرف شود.

اما مردمی که در آنجا حاضر بودند خطاب به معاون نیروی انتظامی کل استان گفتند:

اگر15فروردین مشکل برطرف نشود؛ همراه با تراکتورهای خود تمام جاده ها را خواهند بست. لازم بذکر است که دیروز در بیشتر جاده های منتهی به اصفهان به علت تردد تراکتور ها ترافیک سنگینی بوجود آمد.

   به علت اینکه این جریان سیاسی نشود وبلاگ نبض شاه تور اجازه به نمایش در آوردن تصاویر درگیری را ندارد.

هرگرنه تصمیمی در این مورد سریعأ گزارش داده خواهد شد.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 90/1/7 توسط فرهاد به یاد«حسام»
........
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : سونامی محمد