سفارش تبلیغ
صبا

نبض شاه تور
شاه تور،شاهتور، نبض شاه تور، جامعه، اسلام،قدر، فوتبال،شرق اصفهان، عکس،ورزش،آرایش،آشپزی،دختر،پسر،عشق،عاشقی،دخترونه،پسرونه،خنده ،جک،سلامتی،روانشناسی،جعفری،فرهاد، آپلودعکس،فتوا،آخوند،عرفان،اسلام،شیطان، جن،همسرداری،مسائل جنسی،سکس مفید،چیستان،زندگی نامه ی ائمه،قرن،ادبیات،سینما،هنرپیشه،اخبار،ترفند،اعتیاد،مطالب جالب،خاطرات،مقام رهبری،شهیدان شاه تور
آیا اصلا خیانت وجود خارجی دارد یا قالب های اجتماعی و فرهنگی و اخلاقی از پیش تعریف شده آن را به ذهن انسان تحمیل می کند ؟ چرا خیانت می کنیم ؟ چه عواملی ما را به این سمت می برند ؟ آیا در دنیای امروز اصلا ممکن است که از این عوامل اجتناب کنیم ؟ آیا اخلاق انسانی به ما اجازه می دهند که بخواهیم مالک جسم و ذهن دیگری باشیم و مهم تر از آن آیا دو موجود انسانی با تمام ظرفیت ها و محدودیت هایشان می توانند تمام نیازهای همدیگر را برطرف کنند؟ و یک سوال مهم دیگر؛ آیا این فرضیه که چهره خیانت در دنیای امروز از حالت صرفا مردانه خارج شده و اتفاقا وجه زنانه آن در حال پررنگ شدن است قابل اثبات است ؟
خیانت بنظر من زیرپا گذاشتن تعهد در حالیکه پارتنرمون نسبت به اون آگاهی نداره. حالا بسته به نوع تعهدی که با پارتنرمون داریم خیانت نسبیه. یعنی ممکنه در فرهنگی یا طبقه خاص اجتماعی یه عملی خیانت محسوب بشه ولی همون عمل در فرهنگی دیگر و رابطه ای دیگر خیانت نباشه. اما سوالات پرسیده شده در رابطه با خیانت جنسی و اون هم به همسر در یک ازدواج قانونی هست.
بنظر من آدم با ازدواج مالک جسم و ذهن دیگری نمیشه، بلکه فکر می کنم در واقع جسم و ذهن خودش رو با جسم و ذهن دیگری شریک میشه و کسی از طرفین سر خود حق نداره شخص ثالثی رو وارد این شراکت کنه. اما خیانت هست و کم هم نیست. گستردگی خیانت بیشتر در مردان هست و در زنان تازه کم کم در شهرهای بزرگ شیوع پیدا می کنه. مهمترین سوال اینه که چرا خیانت می کنیم؟ دلایلی که باعث خیانت میشه با توجه به فرهنگ و زندگی و جنسیت متفاوته. اما بطور کلی میشه همه این ها رو در دو دسته بزرگ جا داد. نخست تنوع طلبی و عدم مسئولیت پذیری و بی قید بودن و دومی عدم ارضا توسط همسر چه روحی و چه جسمی. در دسته نخست اصلا این بحث مطرح نیست که طرفین قادر به ارضای همدیگه هستن یا نه. بلکه کسی که خیانت می کند به دنبال ماجراجویی و هیجانات تازه است. البته این مورد شاید فقط در مردان باشه و زنها معمولا هنگامی که ارضا بشن به خیانت فکر نمی کنند بر عکس مردانی که حتی با داشتن احساسی خوب از کنار همسر بودن، دست رد به ماجراجویی نمی زنند. نیما یوشیج در یکی از نامه هایی که به عشقش "عالیه" می دهد این موضوع رو اذعان می کنه:
" عزیزم می نویسی با دوازده دختر دوست هستم ؟ به من بگو در سینه ام دوازده قلب وجود دارد ؟کدام هوس بازی می تواند در میان محبت های شدید دوام پیدا کند ؟ انسان آب را می ماند : وقتی حواسش مثل جرعه های این مایع لطیف جمع شد ، به یک جا سوق پیدا می کند . بدون تردید هر کس یک گل را بیش از گل های دیگر دوست دارد . زیرا سلیقه با همه ی جهات مطابقه نمی کند و محال است ذهن در اعمال خود به یک طرف بیش تر متوجه نشود. عالیه ! باور نمی کنی آن گل تو باشی ؟ ..."
در واقع مردان زیادی در جامعه هستند که براحتی می توانند چندین نفر رو دوست داشته باشند، هر چند شاید یکی را بیشتر.
اما دسته دوم کسان که خیانت می کنند، کسانی هستن که در زندگی با همسرشون از لحاظ روحی یا جنسی ارضا نمیشن. اینکه چرا ارضا نمیشن می تونه دلایل مختلف داشته باشه. چند تا از دلایلی که من به ذهنم می رسه می تونه این ها باشه:
?) عدم انتخاب صحیح همسر باشه. داشتن عشقی کور یا ازدواج اجباری یا عدم شناخت می تونه به یه انتخاب ناصحیح ختم بشه.
?) رشد شخصیتی و اجتماعی یکی از طرفین در حالیکه دیگری به شخصیتی ثابت رسیده، خیلی از خانواده ها رو میشه دید که در شروع ازدواج کاملا با هم تفاهم داشتن ولی به دلایل مختلفی مثل ادامه تحصیل یکی باعث رشد شخصیتی او بشه در حالیکه دیگری درجا می زنه. اونوقت به جایی می رسن که می بینن نمی تونن همیدگه رو از لحاظ روحی ارضا کنند. مثال دیگه می تونه کار کردن مرد در جامعه که باعث رشد اجتماعی او میشه و کارکردن زن در خونه و انزوای او از جامعه پیرامون باشه.
?) عدم اطلاع رسانی و اموزش صحیح در جامعه درباره ارتباط جنسی هم می تونه باعث عدم ارضای کامل دو طرف بشه. در حالیکه حرف زدن از دستگاه جنسی مرد و زن در جامعه یک تابو به شمار میره و مرد و زن معمولا چیزی از بدن یکدیگز و نحوه ارضای دیگری نمی دانند.
?) تکراری شدن
و دلایل زیادی که من به ذهنم نمی رسه.
اینکه میشه از این عوامل اجتناب کرد یا نه، برای منی که هنوز وارد این عرصه نشدم و شاید آرمانی فکر می کنم جوابش مثبت باشه و قاطعانه بگم که میشه اجتناب کرد ولی مطمئنا ازدواج برای هر فرد تجربه منحصر به فردی به شمار میره که تا قبل از اینکه وارد اون بشی، معلوم نیست که چه اتفاقاتی بیفته.نوشته شده در تاریخ سه شنبه 90/3/31 توسط فرهاد به یاد«حسام»

 خواسته های جهانی زنان از همسرانشان

این دستورات مختص به زوج خاصی نیست; اینها ده چیزی است که تعداد بسیار زیادی از همسران از شوهرانشان می خواهند. توجه کنید اینها خواسته های آنهاست نه نیاز زوجی شان. از لحاظ فردی هرکسی مسئول نیاز های عاطفی خویش است و باید آنها را پر کند. اما ما معتقدیم ? نیاز روحی اساسی وجود دارد: «نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن»، «نیاز به تعلق داشتن»، «نیاز به داشتن تصور ذهنی خوب از خود» و «نیاز به آزادی» و اما خواسته های همسرتان از شما: …

?) هر روز به او بگویید که دوستش دارید : هر کسی دوست دارد تایید شود و بداند که اطرافیان او را دوست دارند. بهترین راه برای تایید همسرتان (که برایش بسیار مهم است) اینست که خیلی ساده هر روز به او بگویید دوستش دارید. گاهی دستانش را بفشارید و این جمله را زمانی که شما را بدرقه میکند بگویید.


?) درک کردن و بخشش داشتن: روزهایی هست که همسرتان اشتباهاتی انجام دهد و یا کمتر به شما رسیدگی کند. همیشه به خاطر داشته باشید که هیچ کس کامل نیست. در این مواقع خواسته همسرتان این است که او را درک کنید و او خود را سزاوار بخشش شما می داند. بدانید که هیچ رابطه ای بدون بخشش دوام ندارد.


?) گفتگو کنید: نگذارید کار به جایی برسد که هیچ حرفی با همسرتان نداشته باشید درباره بچه ها کارتان و حتی آب و هوا با هم صحبت کنید.چرا که گفتگو نکردن اولین جرقه های یک رابطه سرد است.


?) وقتی برای همسر و فرزندانتان اختصاص دهید: این زمان به دست شما محقق می شود و باید کیفیت با هم بودن را بالا ببرید یعنی تمام طرح ها و برنامه های آن روز را به میل آنها هماهنگ کنید. فقط خالی کردن برنامه روزانه برای با هم بودن کافی نیست بلکه باید برای این زمان برنامه ریزی کنید و به خود ثابت کنید که برای عزیزترین های زندگی تان عشق و احترام قائلید.


?) بیشتر بگویید بله به جای نه : عادت به منفی نگری و مخلفت شما را از عزیزانتان دور میکند. سعی کنید در برابر بعضی خواسته ها نه نگویید. با گفتن همین کلمه ساده «بله» همسرتان را متعجب و خوشحال کنید.


? ) خوب گوش دهید: همسرتان را با این مهارت می توانید عاشق تر کنید. همسر شما فقط گوش های شما را برای شنیدن نمی خواهد بلکه باید با قلبتان به او گوش دهید و او را بفهمید.


?) دلبستگی و مهربانی: چقدر در طول روز به همسرتان می گویید لطفا یا متشکرم یا اورا می بوسید. متاسفانه بعضی از زوجین فراموش می کنند با هم مهربان باشند و این کلید موفقیت را در زندگی از دست می دهند.


? ) بعضی از وظایف خانه و کودک را با هم تقسیم کنید : یکی از مهمترین دعواهای زناشویی بر سر همین مسئله جزئی است. خرده کاری های خانه و بچه ها تنها مسائل همسرتان نیستند چه خوب است کمی غرور و سبقه خانودگی خود را کنار بگذارید و با این کار زندگی شیرین تری داشته باشید. شاید اوائل سخت باشد اما خود کم کم معجزه اندک کمک به همسر را خواهید دید.


? ) اوغات فراغت و برنامه ریزی : اگر همسر شما شاغل است ساعات بیکاری او و اگر همسرتان شاغل نیست خود به او مرخصی دهید. این روزها بگذارید او آزاد باشد و نگران بچه ها، شما، خانه و.. نباشد. بگذارید در این اوغات فراغت به خود و خواسته های شخصی اش برسد.


?? ) به او سفارش کنید و خود نیز مراقب سلامت روحی و جسمی خودتان باشید:

بساری از مردان مراقب سلامتی خود نیستند و این برای همسرانشان مشکل بوجود می آورد و این افراد به سلامتی طرف مقبل هم اهمیت نمی دهند ولی بخاطر داشته باشد همسرتان نمی تواند مدام دنبال شما باشد. چرا که او عشق شما و همسر شماست نه مادرتان و خود نیاز به توجه دارد; پس به سلامتی خود و او اهمیت دهید.
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 90/1/24 توسط فرهاد به یاد«حسام»

روزی از دانشمندی ریاضیدان  نظرش را درباره زن و مرد  پرسیدند...جواب داد
 

اگر زن یا مرد دارای ( اخلاق) باشند پس مساوی هستند با عدد یک =1
 اگر دارای (زیبایی) هم باشند پس یک صفر جلوی عدد یک میگذاریم =10
اگر (پول) هم داشته باشند دوتا صفر جلوی عدد یک میگذاریم =100
اگر دارای (اصل و نصب) هم باشند پس سه تا صفر  جلوی عدد یک میگذاریم =1000
                                        
ولی اگر زمانی عدد یک رفت (اخلاق) چیزی به جز صفر باقی نمی ماند و صفر هم به تنهایی هیچ نیست
پس ان انسان هیچ ارزشی نخواهد داشت
=
=
=
=
=
=

نتیجه : اگر اخلاق نباشد  انسان خدای ثروت و اصل و نسب و زیبایی هم باشد هیچ نیست
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 90/1/24 توسط فرهاد به یاد«حسام»

سال‌هاست که بسیاری از مردم شادی را در فاکتورهایی مانند موفقیت شخصی، سلامت خوب، آرامش درونی و حتی داشتن اندام متناسب می‌دانند، اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که شادی بسیاری از انسان‌ها در حقیقت در شاد بودن همسرشان خلاصه می‌شود.

 

بر اساس تحقیقاتی که در نشریه روانشناسی آمریکا به چاپ رسیده است مشخص شد شادی هر فردی به میزان بسیار زیادی به شادی همسرش وابسته است. این موضوع خصوصا در میان زوج‌هایی که مدت‌های طولانی است در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند صدق می‌کند.

کریستین هپمن استاد روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا که این تحقیقات را انجام داده است در این باره گفت: چیزی که ما در طول مدت این مطالعات متوجه شدیم این بود که اگر میزان شادی یک فرد تغییر پیدا کرده و افزایش پیدا کند، به طور حتم همسر این فرد هم شادتر خواهد شد. اگر فردی نیز احساس ناراحتی و غم را تجربه کند، حتما این حالت روی همسر او تاثیرگذار خواهد بود.

برای رسیدن به این نتایج دانشمندان از سال 1956 مطالعاتی را روی 6 هزار نفر انجام دادند و فاکتورهایی مانند میزان رضایت از زندگی، شخصیت فردی و موارد مربوط به سلامت را در این میان به دقت در نظر گرفتند. محققان دانشگاه واشنگتن و پن‌استیت نیز از این اطلاعات استفاده کرده و تحقیقاتی را روی 178 زوج انجام دادند که برخی از آن‌ها بیش از 35 سال بود که در کنار یکدیگر زندگی می‌کردند.

در این تحقیقات از هر فرد پرسیده شد که چه میزان شاد است و چه مواردی می‌تواند در افزایش یا کاهش شادی آن‌ها سهیم باشد؟

دکتر همپن در این باره گفت: چیزی که ما متوجه شدیم این بود که زمانی که شما به دنبال فهمیدن میزان شادی هر فرد هستید باید حتما افراد نزدیک و مهم، در ارتباط با آن فرد را نیز در این بین دخیل کند. مهم‌ترین موضوعی که ما فهمیدیم این است که شادی شما بسیار به ازدواج و همسرتان بستگی دارد و خانواده نقش بسیار مهمی در تعیین میزان رضایت هر فرد از زندگی‌اش بازی می‌کند.

هپمن در این باره گفت: البته تحقیقات ما روی زوج‌هایی متمرکز بود که مدت‌های طولانی است در کنار هم زندگی می‌کنند، اما ما کنجکاو هستیم که در مورد افرادی مجرد یا افرادی که جدا شده‌اند وضعیت به چه شکلی است.

البته ما معتقدیم این تاثیر فقط محدود به زن و شوهرها نیست، بلکه در بین یک گروه دوستانه یا همکاران نیز می‌توان تاثیر یک انسان شاد را روی دیگران احساس کرد، اما به طور قطع نقش همسر در این بین بسیار مهم‌تر و اثربخش‌تر است.

قبلا هم مطالعاتی انجام شده بود که نشان می‌داد خانه شادترین محل برای تمام انسان‌هاست. محققان دانشگاه کمبریج برای اولین بار اثبات کردند که انسان‌ها در زمانی که در خانه خود به سر می‌برند شادترین وضعیت روحی را دارند و در عوض اکثر انسان‌ها در محل کار خود غمگین هستند. نزدیک به 45 درصد از تمام احساساتی که در خانه ایجاد می‌شود شاد و 54 درصد از احساساتی که در سر کار ایجاد می‌شود غمگین است.
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 90/1/23 توسط فرهاد به یاد«حسام»
رازی هایی برای موفق بودن ازدواج های عاشقانه!!
نتایج بررسیهای پژوهشگران آلمانی، سوئیسی و آمریکایی نشان می‌دهد زوجهایی که برای سالیان طولانی و در عشق کامل در کنار هم زندگی کرده اند هیچ چیز درباره تمایلات و علائق شریک زندگی خود نمی‌دانند.
روانشناسان دانشگاه باسل و دانشگاه ایندیانا با بررسی 38 زوج جوان بین 19 تا 32 سال و 20 زوج سالمند بین 62 تا 78 سال کشف کردند زوجهایی که زندگی طولانی تر و پایدارتری داشتند به سئوالات مربوط به تمایلات و علائق کسی که هر روز زندگی خود را با وی به اشتراک می‌گذاشتند اشتباه جواب می‌دادند.
برای مثال، زنان غذای مورد همسران خود را نمی‌دانستند و شوهران شناختی درباره فیلم مورد علاقه همسر خود نداشتند.
این محققان در این خصوص اظهار داشتند: "این چیزی نبود که انتظار آن را داشتیم. در حقیقت تحقیقات ما امتحان توانایی دقت تشخیص چیزهایی بود که مورد علاقه شریک زندگی هستند."
این محققان بسیار شگفت زده شدند از اینکه دیدند زوجها پس از 40 سال زندگی مشترک به سئوالات مربوط به علائق یکدیگر پاسخهای اشتباه می‌دهند. این در حالی بود که زوجهای جوانی که حداکثر دو سال از ازدواج آنها می‌گذشت به این سئوالات پاسخهای درستی دادند.
به گفته این محققان، به نظر می‌رسد که با گذشت زمان توجه و دقت افراد به چیزهایی مورد علاقه شریک زندگی از بین می‌رود. به همین دلیل است در شرایطی که مردان فکر می‌کنند شریک زندگیشان مثل آنها عاشق رفتن به تعطیلات در یک دریاچه طلایی است همسران ترجیح می‌دهد به تماشای یک فیلم ژانر وحشت بروند.
براساس گزارش ABC، این دانشمندان زوجهای جوان و زوجهای قدیمی‌را در سه مقوله زندگی روزمره مورد آزمایش قرار دادند: غذای مورد علاقه، فیلم مورد علاقه و مدل آشپزخانه.
در این تست از زوجها خواسته شد یکی از چهار گزینه از "اصلا دوست ندارد" تا "خیلی زیاد دوست دارد" را انتخاب کنند. نتایج این تستها نشان داد که بیشترین تعداد پاسخ خطا مربوط به غذا بود. علت این مسئله، دروغهای کوچکی بود که زنان و شوهران در خصوص غذای مورد علاقه خود به یکدیگر می‌گویند. برای مثال، اگر همسر برای ناهار مرغ درست کرده باشد و شوهر علاقه ای به این غذا نداشته باشد بازهم آن را می‌خورد و به دروغ از این غذا تعریف می‌کند. این در حالی بود که زوجهایی زیر 30 سال شناخت بیشتری از تمایلات و موضوعات مورد علاقه یکدیگر داشتند.نوشته شده در تاریخ سه شنبه 90/1/23 توسط فرهاد به یاد«حسام»

میان ضرب المثل های ملل مختلف و همین طور سخنان شخصیت های بزرگ جهان پیرامون ازدواج شصت مورد را انتخاب کرده ایم. بسیاری از این حرف ها جنبه شوخی و مزاح دارد اما تعداد دیگری از آنها شاید وصف حال من و شما باشد! همین طور قسمت دیگری از این گفته ها می تواند برای عده ای حکم کلید راهنما را داشته باشد.

1) هنگام ازدواج بیشتر با گوش هایت مشورت کن تا با چشم هایت.( ضرب المثل آلمانی)

2) مردی که به خاطر " پول " زن می گیرد، به نوکری می رود. ( ضرب المثل فرانسوی )

3) لیاقت داماد ، به قدرت بازوی اوست . ( ضرب المثل چینی )

4) زنی سعادتمند است که مطیع " شوهر" باشد. ( ضرب المثل یونانی )

5) زن عاقل با داماد " بی پول " خوب می سازد. ( ضرب المثل انگلیسی )

6) زن مطیع فرمانروای قلب شوهر است. ( ضرب المثل انگلیسی )

7) زن و شوهر اگر یکدیگر را بخواهند در کلبه ی خرابه هم زندگی می کنند. ( ضرب المثل آلمانی)

8) داماد زشت و با شخصیت به از داماد خوش صورت و بی لیاقت . ( ضرب المثل لهستانی)

9) دختر عاقل ، جوان فقیر را به پیرمرد ثروتمند ترجیح می دهد. ( ضرب المثل ایتالیایی)

10) داماد که نشدی از یک شب شادمانی و عمری بداخلاقی محروم گشته ای .( ضرب المثل فرانسوی )

11) دو نوع زن وجود دارد؛ با یکی ثروتمند می شوی و با دیگری فقیر. ( ضرب المثل ایتالیایی )

12) در موقع خرید پارچه حاشیه آن را خوب نگاه کن و در موقع ازدواج درباره مادر عروس تحقیق کن . ) ضرب المثل آذربایجانی )

13) برا ی یافتن زن می ارزد که یک کفش بیشتر پاره کنی . ( ضرب المثل چینی )

14) تاک را از خاک خوب و دختر را از مادر خوب و اصیل انتخاب کن . ( ضرب المثل چینی )

15) اگر خواستی اختیار شوهرت را در دست بگیری اختیار شکمش را در دست بگیر. ( ضرب المثل اسپانیایی)

16) اگر زنی خواست که تو به خاطر پول همسرش شوی با او ازدواج کن اما پولت را از او دور نگه دار . ) ضرب المثل ترکی )

17) ازدواج مقدس ترین قراردادها محسوب می شود. (ماری آمپر)

15) ازدواج مثل یک هندوانه است که گاهی خوب می شود و گاهی هم بسیار بد. ( ضرب المثل اسپانیایی )

19) ازدواج ، زودش اشتباهی بزرگ و دیرش اشتباه بزرگتری است . ( ضرب المثل فرانسوی )

20) ازدواج کردن وازدواج نکردن هر دو موجب پشیمانی است . ( سقراط )

21) ازدواج مثل اجرای یک نقشه جنگی است که اگر در آن فقط یک اشتباه صورت بگیرد جبرانش غیر ممکن خواهد بود. ( بورنز (

22) ازدواجی که به خاطر پول صورت گیرد، برای پول هم از بین می رود. ( رولاند (

23) ازدواج همیشه به عشق پایان داده است . ( ناپلئون)

24) اگر کسی در انتخاب همسرش دقت نکند، دو نفر را بدبخت کرده است . ( محمد حجازی)

25) انتخاب پدر و مادر دست خود انسان نیست ، ولی می توانیم مادر شوهر و مادر زنمان را خودمان انتخاب کنیم . ( خانم پرل باک)

26) با زنی ازدواج کنید که اگر " مرد " بود ، بهترین دوست شما می شد . ( بردون)

27) با همسر خود مثل یک کتاب رفتار کنید و فصل های خسته کننده او را اصلاً نخوانید . ( سونی اسمارت)

28) برای یک زندگی سعادتمندانه ، مرد باید " کر " باشد و زن " لال " . ( سروانتس)

29) ازدواج بیشتر از رفتن به جنگ " شجاعت " می خواهد. ( کریستین )

30) تا یک سال بعد از ازدواج ، مرد و زن زشتی های یکدیگر را نمی بینند. ( اسمایلز)

31) پیش از ازدواج چشم هایتان را باز کنید و بعد از ازدواج آنها را روی هم بگذارید. ( فرانکلین )

32) خانه بدون زن ، گورستان است . ( بالزاک )

33) تنها علاج عشق ، ازدواج است . ( آرت بوخوالد)

34) ازدواج پیوندی است که از درختی به درخت دیگر بزنند ، اگر خوب گرفت هر دو " زنده " می شوند و اگر " بد " شد هر دو می میرند. ( سعید نفیسی)

35) ازدواج عبارتست از سه هفته آشنایی، سه ماه عاشقی ، سه سال جنگ و سی سال تحمل! ( تن )

36) شوهر " مغز" خانه است و زن " قلب " آن . ( سیریوس)

37) عشق ، سپیده دم ازدواج است و ازدواج شامگاه عشق . ( بالزاک (

38) قبل از ازدواج درباره تربیت اطفال شش نظریه داشتم ، اما حالا شش فرزند دارم و دارای هیچ نظریه ای نیستم . ( لرد لوچستر)

39) مردانی که می کوشند زن ها را درک کنند ، فقط موفق می شوند با آنها ازدواج کنند. ( بن بیکر)

40) با ازدواج ، مرد روی گذشته اش خط می کشد و زن روی آینده اش . ( سینکالویس)

41) خوشحالی های واقعی بعد از ازدواج به دست می آید . ( پاستور (

42) ازدواج کنید، به هر وسیله ای که می توانید. زیرا اگر زن خوبی گیرتان آمد بسیار خوشبخت خواهید شد و اگر گرفتار یک همسر بد شوید فیلسوف بزرگی می شوید. ( سقراط)

43) قبل از رفتن به جنگ یکی دو بار و پیش از رفتن به خواستگاری سه بار برای خودت دعا کن . ( یکی از دانشمندان لهستانی(

44) مطیع مرد باشید تا او شما را بپرستد. ( کارول بیکر)

45) من تنها با مردی ازدواج می کنم که عتیقه شناس باشد تا هر چه پیرتر شدم، برای او عزیزتر باشم . ( آگاتا کریستی)

46) هر چه متأهلان بیشتر شوند ، جنایت ها کمتر خواهد شد. ( ولتر)

47) هیچ چیز غرور مرد را به اندازه ی شادی همسرش بالا نمی برد، چون همیشه آن را مربوط به خودش می داند . ( جانسون(

48) زن ترجیح می دهد با مردی ازدواج کند که زندگی خوبی نداشته باشد ، اما نمی تواند مردی را که شنونده خوبی نیست ، تحمل کند. ( کینهابارد)

49) اصل و نسب مرد وقتی مشخص می شود که آنها بر سر مسائل کوچک با هم مشکل پیدا می کنند. ( شاو)

50) وقتی برای عروسی ات خیلی هزینه کنی ، مهمان هایت را یک شب خوشحال می کنی و خودت را عمری ناراحت ! ( روزنامه نگار ایرلندی (

51) هیچ زنی در راه رضای خدا با مرد ازدواج نمی کند. ( ضرب المثل اسکاتلندی)

52) با قرض اگر داماد شدی با خنده خداحافظی کن . ( ضرب المثل آلمانی (

53) تا ازدواج نکرده ای نمی توانی درباره ی آن اظهار نظر کنی . ( شارل بودلر (

54) دوام ازدواج یک قسمت رویِ محبت است و نُه قسمتش روی گذشت از خطا . ( ضرب المثل اسکاتلندی(

55) ازدواج پدیده ای است برای تکامل مرد. ( مثل سانسکریت (

56) زناشویی غصه های خیالی و موهوم را به غصه نقد و موجود تبدیل می کند . (ضرب المثل آلمانی (

57) ازدواج قرارداد دو نفره ای است که در همه دنیا اعتبار دارد. ( مارک تواین (

58) ازدواج مجموعه ای ازمزه هاست هم تلخی و شوری دارد. هم تندی و ترشی و شیرینی و بی مزگی . (ولتر (

59) تا ازدواج نکرده ای نمی توانی درباره آن اظهار نظر کنی. ( شارل بودلر )
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 90/1/23 توسط فرهاد به یاد«حسام»
 رابطه طلاق با عمر انسان ؟
روشنک خدابخش صبح چهارشنبه در حاشیه همایش دین و خانواده در گرگان افزود: از سوی دیگر ازدواج، نقش محافظتی را در افراد ایجاد می کند و بیماریهای سرطان، دهان، حلق، گوارش و معده در افراد مجرد بیش زا متاهل هاست.
 
وی اظهار داشت: همچنین مرگ و میر  زنان مجرد 80 درصد نسبت به زنان مطلقه و مرگ و میر مردان مجرد 60 درصد نسبت به مردان متاهل بیشتر است.
 
وی طلاق را همانند و با مسری و قابل پخش دانست و گفت: 56 درصد افرادی که طلاق می گیرند دارای فرزندان زیر 18 سال هستند و طبق آمارهای جهانی حدود 80 درصد کودکان طلاق با مادر، 15 درصد با پدر و پنج درصد در مراکز و یا منزل  خویشاوندان زندگی می کنند.

خدابخش افزود: روابط کودکان طلاق با پدرانشان بسیار ضعیف است.
 
این عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا تهران بیان داشت: طلاق یک داروست و دارو همیشه تلخ و گزنده است و این دارو باید به دست پزشکان، مشاوران و روانشناسان درمان شود.
 
وی خاطرنشان کرد: انسانهای متعادل همیشه گرایشات، اخلاقیات و رشد متعادل تری دارند و نیازمند حفظ تعادل در وجود خود هستند.
 
خدابخش یادآورشد: انسان همیشه به دنبال غرایز جنسی نیست، بلکه بسیاری ازاوقات بدنبال معناست و نگاه دین یک نگاه دقیق است و تعالیم اسلامی، موثر و ثمر بخش هستند.
 
وی یادآورشد: متاسفانه آمار طلاق، فساد، فحشاء و اعتیاد مردان و زنان کشور روبه رشد است که نیازمند توجه مسئولان است.

این روانشناس یالینی افزود: جلوگیری از فساد و ازدیاد جرم یکی از کارکردهای مهم خانواده است و اکنون دنیای غرب بحث اصلی اش گسترش مجدد خانواده است.
 
وی گفت: بی توجهی و اجحاف به خانواده منجر به جرائم و از هم پاشیدگی آن شده است. 
 نوشته شده در تاریخ سه شنبه 90/1/23 توسط فرهاد به یاد«حسام»

پیشگیری از خیانت همسر

پیشگیری از خیانت همسر

چطور می توانیم همسرمان را آن قدر عاشق خودمان کنیم که هرگز فکر ازدواج دوم به ذهنش خطور نکند!

شاید این سوال ذهنی بسیاری از خانم ها باشد؛ اینکه چطور می شود همسری به فکر ازدواج دوم می افتد؟ البته بعضی موضوعات هم به این سوال می توانند دامن بزنند؛ مثل داستان همین لایحه حمایت از خانواده و بندهای مربوط به ازدواج دوم در آن با همین سریال جراحت که ماه رمضان پخش شد و داستان اسماعیل و انسی و ... البته افراد، نظریات مختلفی در این مورد دارند و هر کسی موضوعی را دلیل آن می داند اما شاید مهم ترین نکته در تعیین این موضوع، احساس رضایت همسر از ازدواج و زندگی مشترکش است. هر چه فرد راضی تر باشد احتمال کمتری دارد که به فکر ازدواج دوم بیفتد اما چطور می شود این رضایت را افرایش داد؟

عوامل مختلفی در ایجاد رضایت در همسر ما می تواند نقش داشته باشد. یکی از مهم ترین این عوامل، احساس و تصوری است که مرد خانه در مورد جایگاه خود در خانه دارد در ایجاد این تصور، مهم ترین نقش با همسر است با توجه به نکاتی می توان با دادن جایگاهی در خور و مناسب احساس رضایت همسر را افزایش و البته از ازدواج دوم نیز تا حد زیادی جلوگیری کرد.

عوامل مختلفی در ایجاد رضایت در همسر ما می تواند نقش داشته باشد. یکی از مهم ترین این عوامل، احساس و تصوری است که مرد خانه در مورد جایگاه خود در خانه دارد.

1- تفاوت در برخی باورها و عقاید بین شما و همسرتان اتفاق عجیبی نیست. نوع برخورد با این تفاوت هاست که اهمیت زیادی دارد. سعی کنید اگر خیلی احساس تضاد هم می کنید ، باز به عقاید او احترام بگذارید. حداقل احترام گذاشتن، توهین نکردن و مسخره نکردن آنهاست. البته لازم نیست خیلی هم سخت بگیرید و تصور کنید باید مطابق نظر او فکر کنید ، همین حداقل را هم رعایت کنید ، در بسیاری از مواقع کارگشاست و عالی است.

 

2- گاهی اوقات احترام گذاشتن شامل رعایت نکات ساده تری نیز می شود. یکی از ساده ترین آنها صدا زدن همسر به شکلی محترمانه است. یادتان باشد خیلی از اوقات رفتارهای بی ادبانه تند از رفتارهای ساده تری شروع می شود. وقتی به خودمان اجازه می دهیم همسرمان را به شکلی غیرمودبانه صدا بزنیم. عجیب نخواهد بود اگر بعد از مدتی از عبارات بدتر استفاده کنیم!

 

3- تصمیم گیری های خانه را به صورت مشورتی پیش ببرید و نه به صورت تحکم کردن حتی بعضی مواقع اموری که معمولاً خودتان به تنهایی در مورد آنها تصمیم می گیرید را با همسرتان مطرح کنید و طبق نظر او رفتار کنید. وقتی شما این کار را بکنید او هم همین کار را خواهد کرد.

محبت به همسر

4- اگر شاغل هستید ، اگر درس می خوانید ، اگر در بخش های دیگر زندگی تان  با مشکلی رو به رو می شوید ، بد نیست بعضی مواقع با همسرتان مشکلاتتان را در میان بگذارید. شاید بگویید این کار را انجام می دهید. اما این مهم است که چطور مشکلات را مطرح می کنید با او در مورد مشکلات صحبت کنید. انگار که از او کمک می خواهید . بگذارید پیشنهاد دهد و از پیشنهادهای او استقبال کنید.

 

5- گاهی دیده می شود که وظیفه مرد خانه، در آوردن پول است و بس. البته در ایجاد چنین وضعیتی معمولا خود فرد نیز تا حدی مقصر است اما شما سعی کنید تا حد امکان از به وجود آمدن چنین  وضعیتی جلوگیری کنید یا حداقل آن را کمرنگ کنید.در برخی مواقع بد نیست خواسته های او را در نظر بگیرید، مطابق نظرات او عمل کنید و تصمیم گرفتن  در اموری را به بعد از مشورت با او موکول کنید.

 

6- یکی دیگر از نکات مهم در زمان بیان درخواست، عدم استفاده از طعنه، نیش و کنایه است. هر چند ممکن است احساس کنیم این روش ها باعث می شوند که همسرمان زودتر به خواسته ما توجه نشان دهد اما مطمئن باشید در طولانی مدت عوارض آن بر رابطه ما بیشتر از این فواید زودگذر آن است.

 

7- اگر در موقعیتی قرار می گیرید که فردی جلوی شما و همسرتان از او انتقاد یا توهین می کند، سعی کنید از او در این موقعیت ها دفاع کنید. زمانی که همسرتان احساس کند شما پشتیبان او هستید، با دلگرمی بیشتری به خانه خواهد آمد.

زمانی که همسرتان احساس کند شما پشتیبان او هستید، با دلگرمی بیشتری به خانه خواهد آمد.

8- بزرگ نکردن خطاهای همسرتان از جمله مواردی است که باید به آن توجه داشته باشیم. اگر همسرتان مرتکب خطایی شده که چندان هم وحشتناک نیست. زمانی که خودش نیز پشیمان شده و سعی در جبران آن دارد، در عوض منت گذاشتن، او را سریع ببخشید. یادتان باشد طول دادن فرآیند بخشیدن و منت گذاشتن و خلاصه ناز کردن شما، در بسیاری از مواقع می تواند تنها باعث آسیب رساندن به عزت نفس او و احساس کوچک شدن او شود.

 

9- وقتی ما همسرمان را دوست داشته باشیم درست هم این است که به او اشتباهاتش را به شکلی زیبا متذکر شویم اما هیچ وقت این کار را جلوی دیگران انجام ندهید. بیان ایرادات جلوی دیگران در بیشتر موارد جز تحقیر معنای دیگری برای همسر ما ندارد. کاری که البته تأثیر مثبت چندانی نیز به دنبال نخواهد داشت.

 

10- شما حدوداً می دانید که توانایی های همسرتان به چه صورت است. توانایی مالی او چقدر است چقدر می تواند در کارهای خانه مشارکت داشته باشد یا اصلاً چقدر می تواند در خود تغییر ایجاد نماید سعی کنید مطابق  با این شناختی که دارید، از او درخواست و مطالبه داشته باشید داشتن درخواست های زیادی در بسیاری از مواقع می تواند احساس شکست در همسر خوب بودن را در همسرتان ایجاد کند، رابطه با شما را ناراحت کننده سازد و احساس امنیت در رابطه را کاهش دهد.

البته اینها تمام چیزهایی نیست که برای پیشگیری از خیانت همسرتان باید بدانید و رعایت کنید . در مقاله ی بعد هم با ما همراه باشید.

 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 90/1/23 توسط فرهاد به یاد«حسام»

84815 آیا اختلاف سنی در ازدواج مهم است؟

 

این روزها بحث اختلاف سنی در ازدواج به موضوع بسیار مهمی برای آنها که در شرف ازدواج هستند تبدیل شده است. اگر نظر ما را بخواهید باید بگوییم که: بستگی دارد!

در هزاران مصاحبه‌ای که در شش قاره جهان انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که وقتی واقعاً کسی را دوست داشته باشید، سن شما و سن طرف مقابلتان دیگر چندان اهمیتی پیدا نمی‌کند. اما یک واقعیت هم وجود دارد و آن این است که موقعیت‌هایی هست که تفاوت سنی واقعاً مهم می‌شود.

وقتی ?? سالتان باشد، اقدام به ازدواج با کسی که ?? ساله است، ایده چندان جالبی به نظر نمی‌رسد. تجربیات زندگی یک نوجوان ?? ساله تقریباً هنوز بچگانه است. اما فرد ?? ساله فردی بالغ و باتجربه است و پستی و بلندی های زندگی را پشت سر گذاشته است. این تفاوت‌ها می‌تواند چالش بزرگی در رابطه ایجاد کند. پس اشتباه نکنید.

موفقیت یک ازدواج به سطح بلوغ و تجربیات دو طرف بستگی دارد. واقعیت این است که وقتی پای عشق و ازدواج به میان می‌آید، فاصله سنی جادویی وجود ندارد.

اما تجربه به ما می‌گوید که هر چه فاصله سنی دو طرف کمتر باشد، شانس ساختن عشقی ماندگار برایشان  بیشتر می‌شود. این تفاوت سنی چه یکسال باشد، چه ? سال، ?? سال، یا حتی بیشتر، عشق بر همه چیز غلبه می‌کند. مسئله این است که ببینید واقعاً عاشق هستید یا نه، نه اینکه ببینید کسی که دوستش دارید چند سالش است. عاشق بودن خیلی مهمتر از تفاوت سنی بین دو طرف است.

به یک مثال خوب اشاره می کنیم. بابک و سوزان ?? و ?? ساله هستند. هر دو طلاق گرفته اند. می توانیم صادقانه بگوییم که هر دو آنها ازدواج‌هایی واقعاً بد را تجربه کرده‌اند. اما فعلاً این را همین جا نگه می‌داریم.

خوشبختانه بابک و سوزان همدیگر را پیدا می‌کنند! درواقع، واقعاً عاشق هم می‌شوند.

وقتی گوش می‌دهیم که چطور عشق و محبتشان را به هم توصیف می‌کنند واقعاً سرحال می‌آییم. این دو نفر نه تنها عاشق هم هستند، بلکه فهمیده‌اند که مورد احترام قرار گرفتن، اعتماد کردن به هم، صادق بودن و ارزش گذاشتن بر همدیگر چه ارزشی دارد.

هم بابک و هم سوزان از ازدواج اولشان بچه دارند. هر دوی آنها واقعاً بچه‌هایشان را دوست دارند و می‌خواهند به خوبی از آنها مراقبت کنند. و در واقع، هر دوی آنها حاضر نیستند کسانی را که به فرزندانشان عشق نمی ورزند را دوست بدارند. و واقعاً خوشا به حالشان!

اول رابطه کمی درمورد اختلاف سنیشان تردید داشتند. اما دیگر اینطور نیست! الان فقط به عشقشان به هم فکر می کنند و بس! سنشان دیگر اهمیتی ندارد.

خوب، دوست دارید بدانید از سه دهه تحقیق درمورد اختلاف سنی در ازدواج چه دستگیرمان شد؟ فهمیدیم که عاشق بودن و دوست داشتن همدیگر بر همه چیز غلبه می کند. اکثر ازدواج ها وقتی تفاوت سنی بین دو طرف کمتر از ?? سال است موفق‌تر هستند اما وقتی این اختلاف بیشتر از ?? سال باشد، احتمال موفقیت ازدواج به تدریج کمتر می‌شود. به عبارت دیگر، واقعاً صحت دارد که اگر اختلاف سنی بین دو طرف کمتر باشد احتمال موفق بودن رابطه بیشتر است.

اما، درمورد عشق هیچ جادویی وجود ندارد. عاشق بودن خیل مهمتر از سن است. سن مسئله ای نسبی است. مهمتر از آن، سن در رابطه خیلی کمتر از عشق اهمیت دارد. عشق  بی‌حد و مرز است. پس عاشق باشید و تا ابد با هم بمانید
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 90/1/23 توسط فرهاد به یاد«حسام»

اگر شما و شریکتان ترجیح می دهید شبها را جلوی تلویزیون بگذرانید تا این که بیرون بروید و فرصتی برای با هم بودن و رلکس کردن داشته باشید باید به شما اخطار کنیم که این چیز خوبی نیست.

10شیوه برای لذت بردن از شریک زندگیتان!

 

در اینجا 10 روش برای شاد بودن با شریکتان مطرح شده بدون این که فیلمی ببینید،بیرون غذا بخورید یا به تماشای فیلم با همدیگر بنشینید؟اینها کارهای روزمره ای هستند که زوجها اغلب برای تفریح و سرگرمی انتخاب میکنند. اما ما انتخابهای بیشتری به شما پیشنهاد میکنیم

خوب زندگی کنید
اگر شما و شریکتان ترجیح می دهید شبها را جلوی تلویزیون بگذرانید تا این که بیرون بروید و فرصتی برای با هم بودن و رلکس کردن داشته باشید باید به شما اخطار کنیم که این چیز خوبی نیست.
زیرا بعد از مدتی احساس میکنید که کنار هم بودنتان یکنواخت و کسل کننده شده است و نیاز به یک تفریح جدید دارید ؟در جوامع امروزی تلویزیون تاثیر بدی روی روابط خانواده ها گذاشته و اکثر خانواده ها به جای با هم بودن و حرف زدن و فعالیتهای تفریحی معتاد به این جعبه جادویی شده اند.
 
 
توصیه های ما انواع چاشنی برای زندگیهای  یکنواخت می باشد:
1- ارتباطتتان را تنظیم کنید:
بیشتر وقتها سالی یک هنرمند و شوهرش مایکل اشنباخ عادت دارند که تفریحهای هیجانی را امتحان کنند. آنها هنگامی که به پیک نیک میروند دو نفره موتور سواری یا دوچرخه سواری را امتحان میکنند . سالی میگوید:
 من خودم عاشق اینم که پشتش بشینم و محکم نگه اش دارم .او میگوید که همراه با همسرش به فکر تجربه های جدیدی هستند مثل سر خوردن روی چمن با تیوپ یا قایق سواری وقتی به کنار ساحل میروند.
2- تجربه سحر انگیز:
به گفته زوجی دیگر آنها تفریح ساده تری را انتخاب کردند .
تماشای پرندگان و مناظر جدید و آثار باستانی . این کار  آنطور که بنظر میاد خسته کننده نیست.ما برای رفتن به اخرین تعطیلات به جایی توافق کردیم که پرندگان هستند. همیشه به فکر دیدن جاهایی هستیم که وجود دارد و ما ندیده ایم و در کوچکترین فرصتی برنامه ریزی میکنیم که به جاهای مختلف برویم.
 
3-تفریحات آبی: 
یک زوج در بوستون با 2 فرزندشان به زندگیشان روحیه بخشیده و اخیرا با تورهای مختلف به قایق سواری روی رودخانه( رافتینگ ) می روند. کری یادآوری می کند: ما خندیدیم،همدیگر را خیس کردیم،زمان دلپذیری با هم داشتیم. و برای بدن ما انرژی بخش بود و به نوعی برایمان ترس آور.شب هنگام شام خوردیم و گرچه تنمان کوفته بود اما احساس خوبی داشتیم وچنان می خندیدیم که هرگز نمی توان چنان طولانی  شاد بود.
 
4- نشستن کنار هم و دستان یکدیگر را لمس کردن
جنیفر زن خانه دار با یک بچه 2 ساله و شوهرش برنامه نویس پر مشغله کامپیوتر همیشه به آرامی به  تماشای تلویزیون می نشینند اما هفته پیش تصمیم گرفتن کنار یکدیگر نشسته در حالی که دستانشان در دست هم می باشد با هم خاطرات خوبشان را مرور کنند و حرف بزنند . جنیفر می گویدکیک چیز شوک آور کشف کردیم.گاهی یک ذره آگاهی و یک ذره تغییرات می تواند همه چیز را تغییر دهد.
 
5- رقصیدن
باور کنید رقصیدن با همسرتان خیلی به بهتر شدن روابطتان کمک میکند . امتحان کنید . علاوه براینکه روحیه تان نیز بهتر میشود
 

6 - بازی با یکدیگر:

بازی های دو نفره مثل بدمینتون یا با هم دویدن  یا  شطرنج . بستگی به نوع علاقه تان دارد .ماریو و همسرش یوگا را ترجیح می دهند میگوید:
بعد از این که ما به آرامی هماهنگ می شویم مربی مان چیزهای متفاوتی را آموزش می دهدبایستی به آرامی در منزل قدم زد و فکر کنیم که چطور از درون حرارت بیرون می زند و تعادل خودمان را حفظ کنیم
 
7-صحبت در باره خوانده ها
سارا و دن از نظر کاری بسیار پر مشغله اند ،مدرسه و فرزند جدید باعث شده از خیلی چیزها دست بکشند اما فقط عاشق خواندن کتاب صوتی از CD   هنگام مسافرت جاده ای هستند . در واقع مسافرت با ماشین جذابتر است چون می توانیم بجای تمرکز بر رانندگی بد می توانیم به داستانی گوش بسپاریم و متمرکز بشویم (من تند می رانم و دن بسیار بی جنبش) بنابر این هریک از ما برنامه ریزی میکنیم که به مسافرت برویم و قصه و کتاب گوش  دهیم .
 
8- زوجی که با هم اند و با هم می مانند
مارتا یک زن خانه دار است او میگوید من جایگاهم و نقش کلیدی زن را در خانه میدانم . همیشه همه چیز را در نظر دارم. بچه ها و همسرو و نیازهایشان . گاهی به آنها دستور میدهم که کارهایشان را انجام دهند و گاهی با مهربانی بار آنها را به دوش میکشم .

او می گوید: من زمانی را هم برای خودم گذاشته ام. به ورزش میروم و به خودم میرسم و گاهی نیز با همسرم خلوت میکنم .ما می توانیم بمدت 3 ساعت با هم بودن را مدیریت کنیم  و می توانیم همه دلخوریهایمان را بهبود بخشیم . با هم قدم میزنیم و سینما میرویم و ….

 
9-موارد جدید
اشکالی ندارد زمانی که رو ی کاناپه نشستید و فیلم مورد علاقه تان را می بینید یکدیگر را در اغوش بگیریداما زمانهایی را هم به پیک نیک بروید یا در پیاده روی با هم صحبت کنید .
 
برای شریکتان روزی ایجاد کنید که سورپرایز گردد.
بلیط کنسرت،اپرا یا نمایش بخرید از پیش بینی لذت ببرید.شرنج تان را بهتر کنید یا یاد بگیرید چگونه در محل اول قرار بگیرید کتابی را با هم بخوانید به یک قطار تفریحی بروید برای یک رودخانه یا مصب بومی قایق پارویی کرایه کنید به اسکیت بروید بازار کشاورزی محل خودرا ببینید و برای یکدیگر غذا درست کنید امکاناتی پایان ناپذیر وجوددارد.
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 90/1/23 توسط فرهاد به یاد«حسام»
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : سونامی محمد